Mobil

iOS 17, evvelki söylentilerin bilakis, beklenenden daha büyük bir güncelleme olabilir

iOS 17’nin bu yılın sonlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor ve en son bilgilere nazaran, bu yazılım güncellemesi daha evvel düşünülenden çok daha büyük olabilir.

Bloomberg’den Mark Gurman, daha evvel Apple VR başlığı üzerinde yapılan çalışmalar nedeniyle iOS 17’nin çok fazla değişiklik sunmayacağını tez etmişti. Fakat artık, tecrübeli Apple uzmanı bu fikrini değiştirmiş üzere görünüyor. Ona nazaran, yaklaşan iOS 17 güncellemesi kullanıcıların en çok istedikleri büyük özelliklerinden kimilerini sunacak.

Gurman’ın en son yazısında belirttiğine nazaran “Apple, iOS 17’yi geliştirmeye başladığında, en başta bunun bir ayar sürümü olacağı düşünülüyordu – bu sürüm, yeni özellikler eklemekten çok yanlışları düzeltmeye ve performansı artırmaya odaklanacaktı. Kaçırılan son tarihler ve yanlışlı bir başlangıç nedeniyle kasvet çeken savlı bir güncelleme olan iOS 16’nın problemlerinden kaçınmak amaçlanıyordu. Lakin daha sonra geliştirme sürecinde strateji değişti.

Gurman, şahsileştirilmiş iOS kilit ekranları, özel klavyeler üzere özelliklerin birçoklarının son yıllarda Apple tarafından sunulmuş olmasından ötürü iOS 17’nin iPhone kullanıcıları için büsbütün farklı bir tecrübe değişikliği sunmayacağını söylemeye devam ediyor. Fakat buna karşın, daha evvel beklenenden çok daha büyük bir güncelleme olacağını argüman ediyor. iOS 17, CarPlay, Siri ve Bildiriler üzere mevcut iPhone özellikleri ve uygulamalarında kıymetli yenilikler getirebilir.

Apple’ın iOS 17‌’yi Haziran ayındaki yıllık WWDC geliştirici konferansında tanıtacağına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor ve güncellemenin Eylül ayında, iPhone 15 serisinin piyasaya sürülmesiyle bir arada yayınlanması kimse için sürpriz olmayacak.

iOS 17’nin öncesinde ise Apple, Ses İzolasyonu üzere kullanımı kolaylaştıran özelliklerle gelen iOS 16.4 güncellemesini yayınlamış durumda.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu