Oyun

BioShock’un yaratıcısı, yeni oyununu bir türlü çıkaramıyor

BioShock serisi ile oyun dünyasını baştan aşağı değiştiren isimler ortasında yer aşan Ken Levine, şiddetli bir süreç ile karşı karşıya. Kendi kurduğu Ghost Story Games firmasında faaliyetlerini sürdüren üretimci, yeni oyununu bir türlü çıkaramıyor. Başarılı ismin, çeşitli ve değişik meselelerle baş başa kaldığı öğrenildi.

An itibariyle Take Two Interactive bünyesi altında yer alan şirket, yayınlanan rapora nazaran 8 yıldır tıpkı oyunu geliştirmeye çalışıyor. Ken Levine‘in oluşan tablo nedeniyle projeyi oyunculara sunmakta zorluk çekiyor.

Ken Levine, oyununu sunamıyor

Birinci olarak 2017 yılında piyasaya sürülmesi planlanan imal, düşük bütçeli ve bir nevi bağımsız imal sayılabilecek kadar küçük bir grupla geliştiriliyordu. Uzayda geçmesi planlanan imal, dehşet temasının üst seviyede olduğu bir atmosfere sahip olacaktı. Hatta o devir üretimi, System Shock 2′ye de epey benzetilmişti. Lakin Levine‘in vizyonu ve Take Two‘nun gayeleri, merakla beklenen oyunu büyütmüş ve 30 kişilik takımın kaldıramayacağı noktaya getirmişti.

Artık 2022 yılına giriş yaparken, merak uyandıran oyunun birçok kere iptal edildiği ve baştan geliştirme sürecine sokulduğu ortaya çıktı. Bloomberg’de yayınlanan rapora nazaran üretimin aksama nedenleri ortasında da şahsen Ken Levine gösteriliyor. Değişken bir idare usulü olduğu söylenen direktörün, mükemmeliyetçi tutumları da geliştirici takımı bir epey zorlamışa benziyor.

Daha büyük bütçeli bir projeye dönen imal, içerisinde vazife alan birden fazla çalışanı da olumsuz etkilemişe benziyor. Kendini Christopher Nolan‘a benzettiği tez edilen Ken Levine, Take Two‘dan aldığı açık uçlu vakit çekini de pek âlâ yönetemiyor üzere. Çünkü müddet konusunda üzerinde baskı olmayan Levine, planlarını daha da büyüterek, çalışanlarına baskıyı arttırıyor.

Şimdi daha ismi dahi belirli olmayan oyun, son gelişmelere nazaran hala uzay temasına mı sahip olacak belirli değil. Lakin Bloomberg’in yayınladığı rapor, 2022 yılında yeni gelişmelerin olabileceğini gösteriyor. Bakalım BioShock ile piyasaya renk katabilen Ken Levine, yeni üretimi ile de bunu başarabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Pekala sizler bu mevzuda ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu