DonanımTeknoloji

Apple’ın yaklaşan macOS 12.1 güncellemesi, MacBook Pro’nun çentik ve menü çubuğu sorunlarını çözecek

Apple’ın yaklaşan macOS 12.1 güncellemesi MacRumors’a göre , yeni MacBook Pros’un çentikli ekranları ve artık çentik arkasında bloke edilmemesi gereken menü çubuğu uygulamaları arasındaki bazı garip etkileşimleri düzeltecek .

Daha önce, bazı kullanıcılar, çok fazla açık olması durumunda menü çubuğu simgelerinin çentiğin arkasına itilebileceği sorunları bildirmişti. Veya, Apple’ın değişiklik günlüğü sorunu açıkladığı gibi, macOS 12.1’den önce, “[menü] çubuğu ekstraları 2021 MacBook Pro bilgisayarlarda kamera muhafazası tarafından gizlenebilir.”

Hata kuşkusuz başlangıçta nadirdi ve kullanıcıların ekranın sağ tarafından çentiğin konumuna, ancak özellikle büyük menü çubuğu uygulamalarına ulaşmak için yeterli menü çubuğu simgesine (Apple tarafından “menü çubuğu ekstraları” olarak anılır) sahip olmasını gerektiriyordu. iStat Menüleri gibi) görevi başarabilir.

Yeni güncelleme, menü çubuğu / çentik hatasını düzeltmenin yanı sıra, YouTube ile HDR sorunları ve 16 inç MacBook Pro’daki MagSafe hataları da dahil olmak üzere birkaç başka sorunu da beraberinde getiriyor.

macOS 12.1 hala beta sürümündedir, ancak şirketin yazılımın yayına aday sürümünü geliştiricilere gönderdiği göz önüne alındığında, güncelleme (ve çentik sorunları için hata düzeltmesi) önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılara sunulmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu