Teknoloji

CD Projekt Red, başarısız Cyberpunk 2077 lansmanı konusunda toplu bir dava açmak için çalışıyor

Cyberpunk 2077 geliştiricisi CD Projekt Red, oyunun beceriksiz lansmanı konusunda toplu dava açmak için müzakerelere başladı .

Mahkeme belgelerine göre , tüm sınıf sertifikasyon gereklilikleri, uzlaşma fonu için önerilen tahsis planı ve uzlaşmanın nasıl yönetileceği dahil olmak üzere , herhangi bir olası uzlaşma hakkında hala bekleyen bir takım sorular var . Başka bir deyişle, bir uzlaşmada verilen herhangi bir şey için kimin uygun olacağı veya bu uygun tarafların ne kadar alabileceği tam olarak kararsızdır.

Davadaki davacılar, 13 Ocak 2022’ye kadar anlaşmanın ön onayını veya durumunun güncellenmesini sunmalıdır . Mayıs ayında şirket aleyhine dört dava birleştirildi .

Piyasaya sürüldüğünde (neredeyse tam bir yıl önceydi), Cyberpunk 2077 birçok hataya sahipti ve eski konsollarda oldukça kötü çalıştı . İşler o kadar kötüydü ki Sony bir hafta içinde oyunu PlayStation Store’dan kaldırdı . CDPR, düzeltmeler ve güncellemelerle bir şeyleri düzeltmeye çalıştığından bu yana yılın çoğunu harcadı ve oyun sonunda altı aydan fazla bir süre sonra PlayStation Store’a geri döndü . Stüdyo ayrıca Cyberpunk 2077’yi yeni nesil konsollar için optimize eden planlı bir güncellemeyi 2022’ye itti .

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu