Mobil

Apple, listelenmemiş uygulamaları App Store’da destekleyecek: Sırf özel temaslarla erişilebilecek

Apple, App Store’da listelenmemiş uygulamaların sırf direkt bir irtibat aracılığıyla erişebileceği yeni bir takviye sunuyor. Geliştiriciler, uygulamalarının genel kullanım için uygun olmadığı düşündüğünde Apple’a başvurabilecek ve teknoloji devinin onayladığı uygulamalar, yalnızca bir temas üzerinden erişime açık olacak.

App Store’da listelenmemiş uygulamalar

Apple’ın geliştirici sitesinde yeni bir takviye ortaya çıkarıldı. Şirket, listelenmemiş olarak onaylanan uygulamaların rastgele bir App Store kategorisinde, teklifte, çizelgede, arama sonuçlarında yahut öteki listelerde yer almayacağını söylüyor.

Cupertino merkezli teknoloji devi, genel halk için bir ehemmiyeti olmayan lakin özel bir aktifliğin konukları, bir kuruluşun üyeleri yahut muhakkak bir çalışan kümesi üzere muhakkak hizmet alanları için listelenmemiş uygulamaların kullanılabileceğini belirtiyor.

Geliştiriciler mevcut listelenmiş uygulamaları için de onay isteği gönderebilecek. Uygulama, listelenmemiş olarak onaylanırsa ilişki adresi birebir kalacak fakat hiçbir kategoride artık görünmeyecek ve yalnızca o ilişki üzerinden erişilebilecek.

Direkt olarak yeni bir uygulama için onay isteği gönderecek geliştiriciler ise uygulamanın kesin dağıtıma hazır halini şirkete göndermek zorunda. Apple, şimdi beta yahut yayın öncesi durumda olan hiçbir uygulamayı onaylamayacağını belirtiyor.

Apple, bir uygulama listelenmemiş olarak onaylandıktan sonra geliştiricinin yayınlayabileceği yazılımın gelecekteki tüm sürümleri için de listelenmemiş durumu geçerli olacak. Ayrıyeten temas adreslerinde de bir değişiklik olmayacak.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iOS Haberleri
  • Apple, listelenmemiş uygulamaları App Store’da destekleyecek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu