Mobil

Apple, iPhone 14 için beklenen o özelliği veremeyecek!

Apple, bu yıl yeni akıllı telefon serisi iPhone 14 ailesini piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor. Şimdi aygıtın çıkmasına 8 ay olmasına karşın sızıntıları başladı. Bilhassa geçtiğimiz yıl iPhone 13‘de olduğu üzere, iPhone 14 modelinde de piyasaya çıkmadan evvel tüm ayrıntıları olmasa da tasarım, fiyat ve özellikler konusunda ana çizgilerin belirginleşmesi bekleniyor. Ama üretim yetersizliği sebebiyle şirket, istediği üzere bir aygıt sunamayabilir.

Apple, iPhone 14 modellerine ProMotion dayanağı veremeyecek!

Geçen hafta, Apple’ın tüm iPhone 14 serisine 120Hz ProMotion ekranları getireceğine dair bir sızıntı ortaya çıkmıştı. Lakin bugün ortaya çıkan bir haber, Apple’ın yeni iPhone 14 modellerinde, Pro’lardan farklı olarak bu özelliği sunamayacağını söylüyor.

Ross Young’dan gelen yeni bir rapor, Apple’ın yüksek yenileme süratli ekran teknolojisini Pro iPhone’larına özel tutacağını söylüyor. Young, bu yıl yeni iPhone’ların ekran tedarikçilerinden biri olması beklenen BOE Display’in kâfi LTPO ekran kapasitesine sahip olmadığını söyledi.

Münasebetiyle Apple’ın, ProMotion özelliğini Pro olmayan modellere getirmek için en az bir yıl daha beklemesi gerektiği belirtiliyor. Ayrıyeten yeni rapor, ekranda çentik yerine yan yana hem delik hem de hap halinde kesikler gösteren bir manzarayla tez edilen iPhone 14 Pro ekran panelini de ayrıntılandırıyor.

Bu yeni ekran teknolojisi, rastgele bir üreticinin iki ekran kesme tarzını de kullandığı birinci seri olacak. Bu nedenle bu dizaynın devam edip etmediğini görmek değişik olacaktır. Rapora nazaran, bu tasarım sırf 14Pro ve Pro Max telefonlarına gelecek.

Ayrıyeten tekrar tıpkı şirkette yaşanan üretim yetersizliği sebebiyle, Pro olmayan modellerde iPhone 13’lerdeki küçültülmüş çentikli ekranı görebiliriz. Buna ek olarak, yeni iPhone 14 ailesinin beklenen fiyatlarıysa şu halde:

Modeller 128GB 256GB 512GB 1TB
iPhone 14 799 dolar 899 dolar 1099 dolar
iPhone 14 Max 899 dolar 999 dolar 1199 dolar
iPhone 14 Pro 999 dolar 1099 dolar 1299 dolar 1499 dolar
iPhone 14 Pro Max 1099 dolar 1199 dolar 1399 dolar 1599 dolar

Pekala siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? iPhone 14 serisinin teknik özellikleri ve tasarımı nasıl olmalı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu