Mobil

Google, Pixel 6 ailesi için yeni güncelleme yayınladı

Geçtiğimiz yıl tanıtılan ve beraberinde birçok sorun ile gündeme gelen Google Pixel 6 serisi için Ocak 2022 güncellemesi indirilebilir hale geldi. Aralık ayında yapılan güncelleme ile ortaya çıkan sıkıntıları çözdüklerini belirten Google, Twitter hesabı üzerinden açıklama yaptı.

Birçok kullanıcı, Google Pixel 6 serisinin uygun fiyatlı modeli Pixel 6A’yı merakla bekliyor. Sızdırılan bilgilere nazaran Google Pixel 6A, gücünü Tensor işlemciden alacak. Kendi ürettiği Tensor işlemci ile karşımıza çıkan Google, işlemcisinde AI dayanağı için özel bir TPU (Tensor Sürece Birimi) teknolojisi geliştirdi. Google Tensor işlemci, 2 adet yüksek güçlü uygulama çekirdeği, 2 orta düzey çekirdek ve 4 düşük güç çekirdeğine sahip.

Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro yeni güncelleme ile eski haline döndü

Google’ın yayınladığı güncelleme için takviye sayfasına giren kullanıcılar, epeyce uzun bir düzeltme listesi ile karşılaştı. Kasım 2021’de yayınlanan güncellemeyi yükleyen bireylerin aygıtlarına 215 MB, Aralık 2021 güncellemesini yükleyen bireylerin aygıtlarına ise 40 MB güncelleme geldi.

Şimdi nedeni tespit edilemeyen kimi şartlarda batarya sorunu yaşayan kullanıcılar, Ocak 2022 güncellemesi ile bu problemden kurtulacak. Yayınlanan güncellemede genel tasarım düzeltmeleri ve Wi-Fi iyileştirmelerinin de yer alıyor.

Aralık güncellemesi nedeniyle güç bir süreçten geçen Pixel 6 kullanıcıları, şebeke sinyali konusunda sorun yaşıyordu. Ortaya çıkan yanlışlar nedeniyle Pixel’e mahsus birtakım özellikleri devre dışı bırakan Google, nihayet Ocak 2022 güncellemesini yayınladı.

Google tarafından benim için beklet ve davet tarama özellikleri devre dışı bırakıldı. Şirket, her ne kadar özelliklerin devre dışı bırakılma sebeplerini açıklamasa da Aralık 2021 güncellemesi nedeniyle olduğu varsayım ediliyor. 4 Ocak’ta eski Pixel aygıtlara sunulan güncelleme, bugün prestiji ile Pixel 6 ve Pixel 6 Pro kullanıcıları için de indirilebilir hale geldi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu