Mobil

WhatsApp, Android ve iOS ortasında sohbet transferi yapmaya müsaade verecek

Günümüzün en tanınan sohbet uygulaması WhatsApp, yeni bir özelliği daha bünyesine katmaya hazırlanıyor. Aslında yıllardır kullanıcıların beklediği bir özellik olan sohbet transferi, sonunda uygulamaya ekleniyor.

WhatsApp’a sohbet transfer özelliği geliyor

Bildiğiniz üzere Android ve iOS işletim sistemindeki sohbetlerin birbiri ortasındaki transferi şimdiye kadar mümkün değildi. Android işletim sistemine sahip bir aygıt kullanan kullanıcılar iOS işletim sistemine sahip bir aygıta geçerse sohbetleri Android aygıtta kalıyordu. Birebir durum iOS’dan Android’e geçen kullanıcılar için de geçerliydi.

Lakin WhatsApp‘ın yeni özelliği bu iki işletim sistemi ortasında sohbet transferi yapmaya imkan tanıyacak. WhatsApp’ın iOS işletim sistemindeki 22.2.74 beta sürümünde bulunan kaynak kodları, WhatsApp’ın sohbet transfer özelliği getirdiğini ortaya çıkardı. Bu özellik sayesinde iki aygıtta da WhatsApp yüklüyken kablo yahut Wi-Fi kontağı ile sohbet transferi gerçekleşecek. Yani artık eski cihazınızdaki sohbetler eski aygıtınızda kalmayacak. Hangi işletim sistemine geçerseniz geçin WhatsApp sohbetleriniz aktarılabilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu