BilimTeknoloji

Karsan’dan Kuzey Amerika pazarı için kıymetli iş birliği

Karsan, küresel bir marka olma yolunda ilerleyişine süratle devam ediyor. Birçok Avrupa kentinin ulaşım altyapısının dönüşümüne elektrikli eser gamıyla dayanak veren Karsan, Kuzey Amerika pazarı için de kıymetli bir adım attı.

Bu kapsamda Karsan, Kanada’nın önde gelen otobüs tedarikçisi ve bakım hizmetleri sağlayıcısı Damera şirketiyle el sıkıştı. Mutabakatla, bölgenin esaslı şirketlerinden Mississauga Bus Group of Companies’e bağlı Damera Bus Sales Canada Corp., Karsan’ın Kanada distribütörü olarak yaygın ağıyla satış ve satış sonrası dayanağı sağlamaya başladı.

Mevzuyu kıymetlendiren Karsan CEO’su Okan Baş; “Küresel alandaki iş birliklerimizi stratejimiz doğrultusunda Kuzey Amerika’da Kanada ile sürdürüyoruz. Bu kapsamda Damera şirketi ile distribütörlük mutabakatı imzaladık. Çabucak akabinde Ağustos ayında, ABD’nin önde gelen ulaşım teknolojileri fuarı olan ACT’te sergilediğimiz e-JEST aracımızı Damera’ya teslim ettik. e-JEST, halihazırda Kuzey Amerika’da müşteri tanıtımları kapsamında büyük bir ilgiyle dolaşıyor.

Elektrikli eser ailemizin bir öbür üyesi Otonom e-ATAK aracımızı yerleşkelerinde çalışması üzere ABD’de yer alan Michigan State University’e gönderdik. Bir rota üzerinde testleri yapılan Otonom e-ATAK’ın, gelecek sene başında ise yerleşkede öğrencileri, öğretim görevlilerini ve başka işçileri taşıması amaçlanıyor. Karsan e-JEST ile birlikte elektrikli eser gamımızın Kuzey Amerika pazarında önümüzdeki periyotta aktif bir formda yer almasını hedefliyor ve bu istikametteki çalışmalarımızı tüm süratiyle sürdürüyoruz” diye konuştu.

Karbon salınıma dikkat eden ve çevreci vizyonu bulunan kentlerin birinci tercihleri ortasında bulunan Karsan’ın Kanada’daki distribütörü Damera, ülke genelinde otobüs ve toplu taşıma sanayisindeki deneyimi ve kapsamlı bilgi birikimiyle faaliyet gösteriyor. Satış konusunda uzman takıma sahip Damera, tıpkı vakitte ayrıntılı tamir ve tamiratların gerçekleştiği, son teknoloji boya kabininin yer aldığı merkez tesisi ve yedek modül ağıyla da satış sonrası hizmetler alanında farkını ortaya koyuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu