Mobil

Samsung Galaxy S22 serisinin bölgesel işlemci dağılımı ortaya çıktı

Samsung Galaxy S22 serisinin bölgelere nazaran kullandığı işlemciler ortaya çıktı. Bildiğiniz üzere Samsung modelleri yıllardır pazara farklı işlemciler ile çıkıyor. S22 serisinde de bu siyasetinden vazgeçmeyen Samsung’un, S22 ailesindeki bölgesel işlemci haritası ortaya çıktı. Gelin Galaxy S22 serisi hangi bölgelerde hangi işlemciyi kullanıyor göz atalım.

Samsung Galaxy S22 serisinin bölgelere nazaran işlemci dağılımı

Geçtiğimiz günlerde hakkında birçok sızıntı edindiğimiz Galaxy S22 modellerinin, Qualcomm tarafında Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti ile geleceği biliniyor. Exynos tarafında da Samsung’un yeni yonga seti Exynos 2200 ile geleceği kesin görülen Samsung Galaxy S22 ailesinin artık bölgelere nazaran işlemci dağılımı ortaya çıktı.

Listeye göz attığımızda Avrupa‘da Exynos yonga setini kullanacak olan Samsung Galaxy S22 ailesi, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Doğu Asya, Güney Doğu Asya ve Okyanusya‘da Snapdragon yonga setini kullanacak. Batı Asya, Orta Doğu Asya ve Afrika bölgelerinde ise hem Snapdragon hem de Exynos yonga setine sahip aygıtlar yer alacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu