Mobil

‘Ucuz’ iPhone, SE 2022’nin fiyatı muhakkak oldu!

Pandemi devrinde yaptığı satışlarla rekor seviyede gelir elde eden Apple, eser ailesini genişletmeye devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz Eylül ayında iPhone 13 serisini piyasaya süren şirket, artık de uygun fiyatlı iPhone SE 2022 için kolları sıvadı.

Teknoloji devi, uygun fiyatlı akıllı telefon kategorisinde son olarak iPhone SE 2020 aygıtını çıkarmıştı. Artık de iPhone SE 2022 yeni modelini tanıtacak. Özellikleri sık sık sızıntıya uğrayan uygun fiyatlı akıllı telefonun fiyatı belirli oldu. Tanıtılmasına az bir mühlet kalan bu eserin fiyatına daima birlikte göz atalım.

iPhone SE 2022 fiyatı ne kadar olacak?

Akıllı telefonun isminin, iPhone SE 3, iPhone SE 2022 ya da iPhone SE Plus olması üzere üç mümkünlük var. Mart ayında pazara çıkması beklenen eser, tezlere nazaran iPhone 8 dizaynıyla gelecek. Uygun fiyatlı 5G özelliğine sahip iPhone SE 2022, 300 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Ülkemizde ise 4.065,66 Türk Lirası + vergiler formunda karşımıza çıkacak.

Touch ID pozisyonu için iki seçenek olduğu tartışılıyordu. Birinci seçenek orta tuşta, ikinci seçenek ise güç düğmesinde olabileceği tarafındaydı. Tanıtımı yaklaşırken bu bahis da netleşmeye başladı ve orta tuşta olacağı belirtildi.

iPhone SE 2022’nin teknik özellikleri

iPhone SE 2022, gücünü 5nm üretim sürecinden geçen A15 Bionic işlemcisinden alacak. 5G özelliğe sahip akıllı telefon, 5.69 inç ekran büyüklüğüne ve LCD panelle gelecek. Aygıt, 4GB RAM ve 128/256 GB depolama kapasitesiyle karşımıza çıkacak. Ek olarak eser, 15W şarj gücü ve 1820 mAh pille desteklenecek. Kamera bakımından ise 12 Megapiksel art kameraya sahip olacak.

Siz yeni çıkacak iPhone SE 2022 için ne düşünüyorsunuz? Sizce nitekim uygun fiyatlı bir eser mü? Fikirlerinizi yorum yapabilir ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu