İnternet

Türk Telekom’dan güçte yıllık 31 milyon kilowatt saat tasarruf

Türk Telekom, güç kaynaklarının verimli kullanılması, yenilenebilir güç kaynaklarının yaygınlaştırılması ve sürdürülebilir gelecek için çalışmalarını sürdürüyor. Şirket bu kapsamda, sabit ve taşınabilir şebekede toplam elektrik tüketimini son 5 yılda yüzde 3 oranında düşürdü. Böylelikle yıllık ortalama 31 milyon kilowatt saat (kWh) güç tasarrufu sağlarken, son 5 yılda yıllık ortalama 15 bin ton karbon emisyonunu engelledi.

“Sürdürülebilir geleceğe katkı sağlıyoruz”

Türk Telekom Kurumsal Risk ve İş Sürekliliği Lideri Ali Gürsoy, Güç Verimliliği Haftası hasebiyle yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Türk Telekom olarak, gelecek jenerasyonlara yaşanabilir bir dünya bırakma maksadıyla, iş modellerimizde, stratejilerimizde ve kurumsal kararlarımızda sürdürülebilirliğin kozmik unsurlarını önceliklendiriyoruz. Bu doğrultuda; tasarruf, güç verimliliği ve yenilenebilir güç alanlarında yatırımlarımıza devam ediyoruz.  

Güçlü abone büyümesine bağlı olarak veri kullanım ölçülerinde artışın sürdüğü ve altyapı yatırımlarının arttığı 2021 yılında abone başına düşen elektrik tüketimini bir evvelki yıla nazaran azaltmayı başardık. Gereksinim olmadığında aydınlatmaların kapatılması, ısıtma ve soğutma aygıtlarının optimum bedellerde ayarlanması, kullanılmayan elektrikli ekipmanların büsbütün kapatılması, güç verimliliği sağlayan elektronik aletlerin ve aydınlatma sistemlerinin tercih edilmesi üzere kişisel değerlerin de tesiriyle sürdürülebilir bir geleceğe sağladığımız katkıdan gurur duyuyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu