Donanım

Targus’un yeni sırt çantası Apple Find My takviyesiyle geliyor

Targus, CES 2022 için yeni eser ve teknolojilerini tanıttı. Şirketin tanıttığı eserlerden Cypress Hero sırt çantası, insanların çantalarını kaybetmelerini önlemek için Apple’ın Find My teknolojisini destekliyor. Bir diğer eser olan Targus Dock720 ise hibrit bir ilişki istasyonu olarak karşımıza çıkıyor.

Targus’un yeni teknolojileri

Cypress Hero sırt çantasıyla Targus, sahip olduğu yerleşik bir pozisyon izleyici sayesinde kaybolmaların önüne geçmeyi hedefliyor. Apple Find My teknolojisi sayesinde nerde olduğu bilinmeyen Cypress Hero rahatlıkla bulunabiliyor. Ayrıyeten tam zıddı bir durumda yani kullanıcının iPhone’unun kaybolması durumunda çanta üzerinde bulunan bir düğme sayesinde telefonun sesli bir sinyal vermesi sağlanıyor.

Şirket, pozisyon izleyicinin sırt çantasına meselesiz bir halde entegre olduğunu bu sayede de hırsızlığa karşı ek bir muhafaza sağlandığını söylüyor. Kullanıcılar, isterlerse çantaya aralık ihtarları ekleyebiliyorlar. Şayet çanta belirlenen uzaklığın dışına çıkarılırsa çanta sahibine bir ikaz gönderiliyor.

Pozisyon izleyici şirketin verdiği bilgilere bakıldığında tek şarjla yaklaşık 1 sene boyunca kullanılabiliyor. Şarj ise bir USB irtibat noktası üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Targus Cypress Hero sırt çantası, sürdürülebilirlik açısından 26 adet geri dönüştürülmüş su şişesinden yapıldı. Şirket, çantanın IPX3 su geçirmezlik derecesine sahip olduğunu söylüyor. Yılın ikinci çeyreğinde satışa sunulacak çanta, 150 dolar fiyat etiketine sahip olacak.

Şirket ayrıyeten Targus Dock720 isimli bir ilişki istasyonu da tanıttı. Yerleşik bir parmak izi okuyucusuna sahip Dock720, bir adet 8K ekranı yahut dört adet 4K ekranı destekliyor. Aygıt ayrıyeten birçok ilişki noktası bulunduruyor.

  • 3 x USB-A
  • 1 x USB-A süratli şarj
  • USB-C 100W PD
  • HDMI
  • DisplayPort
  • Gigabit Ethernet İrtibat Noktası
  • Giriş/Çıkış 3.5mm ses jakı
  • Standart kilit yuvası

Dock720, 443 dolar fiyatla bu ay satışa sunulacak.

Targus ayrıyeten sırt çantaları, omuz çantaları ve dizüstü bilgisayarlar için kollayıcı kılıfları içeren antimikrobiyal eser serisini genişleterek DefenseGuard Antimicrobial Protection eseriyle hastalığa sebep olan mikroorganizmaların %99,9’unu engellediğini söylüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu