Oyun

Steam’in ‘Kategori’ sayfası değişebilir

Steam Labs Experiment, deneysel olarak Steam’in geliştirilmesine odaklanıyor. Valve, Steam için radikal değişiklik kararları aldığında bunları birinci olarak Steam Labs Experiment üzerinde deniyor. Şirket, kullanıcılara bu değişiklikleri sunup tartışmalarını ve daha uygun fikirler sunmalarını bekliyor. Valve, Steam Labs Experiment’te Deney 13’ü sundu.

Steam’in Kategori ve Etiket sayfaları can sıkıcı havasından kurtuldu

Yeni Kategori ve Etiket sayfaları, oyunlar hakkında daha varlıklı ve şahsileştirilmiş bilgilere sahip. Girdiğiniz Kategori sayfasında üstte karşınıza çıkan her oyun için mikro fragman uygulanmış durumda. Bu da kullanıcıya mağaza sayfasına gitmeden oyun hakkında daha kolay bilgi edinmesi manasına geliyor. Kategori sayfasındaki oyun görselinin çabucak üstünde hangi kategoride olduğumuzu görebiliyoruz. Oyun görselinin altında fiyatı görebilirken sağ tarafında ise başlık, açıklama, çıkış tarihi, inceleme durumu ve etiketler yer alıyor.

Bu deneysel güncelleme evvelki sisteme nazaran çok daha fonksiyonel. Daha evvel oyun sayfasına girip bir avuç oyun görseline bakmanız varsa görüntüsünü izlemeniz gerekiyordu. Deney 13 ile birlikte oyun sayfasına muhakkak şeylere bakmak için girmeniz gerekiyor. Bunlar lisan seçenekleri, sistem ihtiyaçları, oyun hakkındaki açıklamalar ve kullanıcı yorumları.


Aksiyon kategorisi

Kategori sayfasında rahatlıkla gezebilir ve birebir kategori altındaki oyunları görebilirsiniz. Güncelleme bu haliyle bile kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor. Kategori sayfasının biraz aşağısında “Son ve Yaklaşan Etkinlikler” kısmı yer alıyor. Bu kısımda çıkacak olan oyunları ve yeni içerikleri görebiliyorsunuz. Ayrıyeten kategori sayfasında birçok oyunu rahatlıkla filtreleyebiliyorsunuz.

Belirtmekte yarar var, her Steam Laboratuvarı Deneyi kalıcı bir özellik manasına gelmiyor. Ayrıyeten Deney 13 çok büyük bir değişiklik de içermiyor sırf fonksiyonelliği artırıyor. Değişiklikleri görmek için bu ilişkiye tıklamanız kâfi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu