Oyun

Metal Gear serisinin satış sayıları açıklandı

Metal Gear serisinin satış sayıları açıklandı. Belirtilen sayılar oyuna duyulan ilginin boyutunu gözler önüne serdi. Satışların onayı, şirketin kurumsal web sitesinde yeni bir finansal raporda ortaya çıktı. Bu noktada sayıları açıklayan taraf ise oyunun yayıncılığını üstlenen Konami oldu.

Üretim birinci olarak karşımıza 1987 yılında çıktı. O günden bu yana Metal Gear Solid 2 ve 3 çeşitli lisans sorunları yaşadı. Hatta iki oyun Kasım ayında satıştan çekildi. Buna karşın oyunun çeşitli indirmeleri, spin-off’ları ve remake (yeniden yapım) sürümleri 60 milyon kopyadan fazla sattı.

Metal Gear serisinin satışları PES’in yarısı kadar

Tanınan serinin satışları Konami‘nin tanınan futbol oyununun satışlarının yarısına ulaştı. PES olarak akıllara kazınan eFootball açıklanan sayılara nazaran 112,5 milyon satışı geçti. Bu durum da Metal Gear serisinin en az PES serisi kadar sevildiğini ortaya koyuyor.

eFootball 2022, oynaması fiyatsız bir üretim olarak oyuncuların karşısına çıktı. Piyasaya geldiğinde kısa müddette tüm vakitlerin en berbat inceleme puanlarını alan Steam oyunu olma unvanını kazandı. Üretimi adeta yerden yere vurdular. Oyun içerisinde yer alan futbolcuların yüzlerinin aldığı garip formlar oyunda ikonik bir hale geldi. Bu durum da pek çok PES hayranını epeyce hüsrana uğrattı. Konami, tüm bunların akabinde eFootball 2022 lansmanının akabinde hayranlardan özür diledi.

Kojima, Metal Gear Solid 3’e danışmanlık mı yapıyor?

ICYMI ve Hideo Kojima‘nın söylentilere nazaran Metal Gear Solid 3: Snake Eater oyununun remake sürümü için danışmanlık yaptığı belirtildi. Bir sanayi analisti olan Millie A, öykülü seriyi ortaya koyan Kojima’nın 2004 yılında çıkan oyunun remake’ine rehberlik edeceğini söyledi.

Sizler popüler oyunserisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu