Donanım

Snapdragon 8 Gen 2’nin çıkış tarihi muhakkak oldu!

Qualcomm, amiral gemisi olarak isimlendirilen üst seviye Android cihazlar için geliştirdiği yeni jenerasyon yonga seti Snapdragon 8 Gen 1‘i şimdi üç hafta evvel tanıtmıştı. Böylece işlemci isimlendirmelerinde değişikliğe giderek sıralamayı bozan Qualcomm, şimdiden Snapdragon 8 Gen 2 için hazırlanıyor. Bilhassa son birkaç yıldır Hawaii’de Aralık aylarında gerçekleştirdiği etkinliklerde üst düzey yongalarını tanıtan Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 2 tanıtımı için o kadar beklememeyi planlıyor.

Snapdragon 8 Gen 2, 2022’nin Mayıs ayında piyasaya sürülecek

Qualcomm şirketi, Snapdragon 8 Gen 1 tanıtımı üzerinden çok geçmemesine karşın çalışmalarına başladı. Kimi argümanlara nazaran çok az da olsa Snapdragon 8 Gen 1+ olarak çıkma ihtimali olan işlemci için şirket 1 yıl beklemeyecek. Snapdragon 8 Gen 2 ismiyle çıkması beklenen işlemci, önümüzdeki yılın Mayıs ayında yapılacak lansman ile piyasaya sürülecek.

Lakin üretim kademesinde kimi problemler olabileceği argümanları gündeme geliyor. Bilhassa global çip ıstırabı tüm dünyayı tesiri altına almış durumda. Dünyanın en büyük bağımsız yarı iletken üreticisi TSMC’nin üreteceği çip sayısının Qualcomm’in isteyeceği ölçüsü aşacağı bildiriliyor.

Qualcomm şirketi muhakkak bir nizamda çıkardığı işlemcilerin ismini artık Snapdragon 8 Gen serisi biçiminde sıralamaya koymayı hedefliyor. Bu değişikliğin en büyük hisse sahiplerinden Qualcomm’un Kıdemli Lider Yardımcısı ve Pazarlama Müdürü Don McGuire, değişikliğin en büyük sebebinin sayıları tüketmiş olmaları olduğunu belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu