Donanım

Nintendo Switch’in OLED Ekranı, 75 Gün Boyunca Çalışırsa Yanma Olur mu?

YouTube üzerinde milyonlarca değişik görüntü var ve bunlar ortasına her gün yenileri katılıyor. Rekor denemelerine ya da hudutları zorlama testlerine alıştığımız platformda bir YouTuber da Nintendo Switch OLED‘in hudutlarını zorlamayı seçmiş ve 1800 saat boyunca aygıtı kapatmamış.

YouTuber Wulff Den tarafından gerçekleştirilen gerilim testi, tam 75 gün boyunca sürmüş. Nintendo Switch OLED’in ekranına yönelik yapılan bu gerilim testi, aygıtın ekranında rastgele bir yanma izi oluşup oluşmayacağına yönelik yapılmış. 75 gün boyunca, yani toplam 1.800 saat uzunluğu Nintendo Switch OLED’in ekranında The Legend of Zelda: Breath of the Wild‘ın sabit bir imgesini tutan Den, haftalar sonra sonucu da izleyicileriyle paylaşmış.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild üzere oyunlar sahiden uzun oyun müddetlerine sahip ve Wulff Den de yaptığı deneyde, bu cins oyunların uzun mühlet oynanması sonucunda Nintendo Switch OLED‘in ekranında sorun olup olmayacağını göstermek istemiş.  Sonuç ise çok başarılı. Den, “Bir oyunda 2000 saat geçirecekseniz, yaptığım bu testin Switch’in OLED ekran yanması konusunda tasalarınızı biraz da olsa dindirebileceğini düşünüyorum,” derken öteki yandan testten sonra ekrandaki renklerin yavaşça de olsa soluklaştığı görülüyor. Den’in bahisle ilgili görüntüsünü aşağıda izleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu