Donanım

Samsung yeni kuşak televizyonlarını tanıttı: 8K/4K çözünürlük ve 144Hz takviyesi ile geliyor

Her yeni yılın başlarında düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı’na (CES 2022) katılan Samsung, yeni televizyon teknolojilerini ve yeni kuşak NEO QLED modellerini tanıttı.

Çözünürlük ve yenileme suratları artıyor

Televizyon dalında tezli modeller ile karşımıza çıkan şirket, 2022 NEO QLED televizyonları ile bir evvelki jenerasyonda karşımıza çıkan 120Hz takviyesini 144Hz‘e yükseltecek. Bununla birlikte 4K ve 8K çözünürlükte akıcı manzaralar sunacak yeni televizyon serisi, ayrıyeten 12’den 14 bit’e arttırılan parlaklık düzeyi ile yüksek parlaklık doğruluğu sunacak.

Televizyonların yazılım tarafında da geliştirmeler sunan Samsung, yeni Biçim Uyarlamalı Işık Denetimi özelliği ile Küçük LED kalitesini yükseltirkenyapay zeka ile güçlendirilen Obje Derinliği Arttırıcı özelliğiyle de art plandaki objelerin ayırt edilmesini kolaylaştıracak.

Tüm 2022 model televizyonlar için özelleştirilebilir yeni bir ana ekran dizaynına geçiş yapan Samsung, yeni Smart Hub ekranı ile akış içeriğinin toplanmasını daha kolay hale getirecek. Bununla birlikte yeni ana ekranın sahip olduğu Oyun Merkezi ile kullanıcılar NVIDIA GeForce Now, Google Stadia üzere oyun hizmetlerini kullanabilecek ve NFT Platformu ile dijital sanat yapıtları alıp sergileyebilecekler.

Televizyon boştayken yeni ana ekranın çeşitli ortam manzaralarını göstereceğini söyleyen Samsung, MicroLED televizyon serilerinde de geliştirmeler sunuyor. Çerçevesiz bir ekran dizaynına geçiş yapacak yeni seri, yüzde 10 oranında renk aralığını yükseltecek ve 32 ila 85 inç boyutlarında farklı çerçeveler ile satın alınabilecek. Neo Quantum İşlemci, manzara teknolojisindeki gelişmeler ve sunduğu ses özellikleri ile farklı bir kullanıcı tecrübesi yaşatacak 2022 Neo QLED televizyonların fiyatı şu an için bilinmiyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu