Donanım

Yeni Call of Duty, eski kuşak konsollara da gelecek

Oyun dünyasının en tanınan markalarından olan Call of Duty ile ilgili haberler bitmek bilmiyor. Geçtiğimiz haftalarda Activision’ın Xbox tarafından satın alınmasının akabinde marka ile ilgili birçok argüman ortaya atılmıştı. Geçtiğimiz günlerde ise Call of Duty 2022’den birinci resmi haber geldi. Activision, 2022 yılında çıkacak Call of Duty’nin Infinity Ward tarafından geliştirildiğini onayladı. Infinity Ward’un Twitter üzerindeki paylaşımı ise hayranları korkuttu. “Yeni kuşak Call of Duty yakında” paylaşımı üzerine birçok hayran, bu sene çıkacak Call of Duty’nin yeni nesile özel olacağını düşündü. Lakin ünlü analist Tom Henderson, hayranların yüreğine su serpti.

Bu sene çıkacak olan Call of Duty hem eski hem yeni nesile gelecek

2022 yılında çıkacak olan Call of Duty, Infinity Ward tarafından geliştirilecek. 2019 yılında çıkan Call of Duty Çağdaş Warfare’in devamı olması beklenen oyun büyük ihtimalle Ekim/Kasım üzere çıkış yapacaktır. Ünlü Call of Duty analisti Tom Henderson, yeni çıkacak olan Call of Duty’nin hem eski hem de yeni nesile geleceğini belirtti. Tom Henderson, “yeni kuşak Call of Duty” olarak bahsedilen şeyin Çağdaş Warfare 2 ile gelmesi planlanan özel bir oyuna moduna işaret ettiğini belirtti. Çağdaş Warfare 2’nin Escape from Tarkov usulü açık dünyamsı bir oyun modu ile geleceği belirtiliyor.

Söylentilere nazaran Call of Duty: Warzone’un ikincisi geliyor

1 hf. evvel eklendi

Call of Duty 2022, büyük ihtimalle eski kuşak için çıkacak olan son Call of Duty olacak. 2023 yılında çıkacak olan ve büyük ihtimalle Treyarch tarafından geliştirilecek olan Call of Duty’nin ise sadece yeni nesile gelmesi bekleniyor. Call of Duty serisinin artık bir Xbox markası olması ise önümüzdeki birkaç sene Playstation kullanıcılarını etkilemeyecek. Fakat yeni kuşak güncellemeleri, Xbox tarafından satın alınma ve Activision idaresindeki değişiklikler önümüzdeki yıllarda Call of Duty markasını önemli manada değiştirebilir.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Oyunlar Haberleri
  • Yeni Call of Duty, eski kuşak konsollara da gelecek

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu