Donanım

Intel, Bilgisayarınıza Uzaktan Bağlananlarla Oyun Oynamanızı Sağlayacak!

YouTuber DrLupo tarafından yakın vakitte yayınlanan bir görüntü akışında, Intel GPU şefi Raja Koduri, ARC ve şirketin harici GPU’larıyla ilgili gelecek planlarından bahsetti. Bu sırada Koduri, oyuncuların ziyadesiyle ilgisini çekecek bir şey de paylaştı.

Koduri, Intel’in grafik takımının şu anda çeşitli yeni jenerasyon teknolojiler üzerinde çalıştığını ve bunlardan birinin, bir kullanıcının, arkadaşlarının bilgisayarlarında uzaktan oyun oynamasına müsaade verilmesini içerdiğini söyledi: “Ya arkadaşınıza PC’nize uzaktan erişim müsaadesi verebilseydiniz ve kendi bilgisayarınızda birlikte oyun oynayabilseydiniz…

Bu tıp teknolojiler, bilhassa seyahat kısıtlamaları ve toplumsal araların olduğu bir vakitte bilhassa ilgi cazibeli görünüyor.

Bununla birlikte Koduri, önümüzdeki beş yıl için genel bir yol haritasından bahsettiği için, bu tıp bir teknolojiyi çalışır halde görmenin vakit alacağını belirtmekte de gecikmedi: “Bu, çabucak 2022’de olacak bir şey değil, lakin bunun üzere şeyler üzerinde çalışıyoruz.

Alchemist” kod isimli birinci kuşak ARC grafik kartlarının 2022 yılının birinci çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanıyor ve bu, Intel’in ARC GPU’larını birinci sefer CES’te sergileyebileceği manasına geliyor. Intel, Omicron varyantı nedeniyle fuara fizikî iştirak sağlamayacak, fakat online olarak kimi açıklamalar yapması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu