Oyun

Demon’s Souls’un yaratıcısı, serinin son oyununu oynamamış!

Birinci olarak 2009 yılında FromSoftware tarafından ve PlayStation 3’e özel olarak sunulan Demon’s Souls, çok kısa bir mühlet içerisinde bir fenomene dönüştü. Souls-like isminde yeni bir tipe öncülük eden üretimin yaratıcısı ve baş imalcisi Hidetaka Miyazaki, gerçekleştirdiği yeni bir röportajda, serinin son oyununu oynamadığını itiraf etti. İşte bunun sebebi…

Miyazaki, oyunu neden denemediğini açıkladı

PS3’e çıkan Demon’s Souls ile macerasına başlayan Souls serisi, daha sonrasında piyasaya çıkan Dark Souls ve devam oyunlarıyla sürdü. Cinsim devamlılığına ve oynanış mekaniklerine sahip olan King’s Field, Bloodbourne, Sekiro: Shadows Die Twice ve gelecek ay piyasaya sürülecek olan Elden Ring üzere birçok efsane imale öncülük eden Demon’s Souls, geçtiğimiz yıl PS5’in piyasaya çıkışıyla birlikte bir remake’e kavuşmuştu.

Toplamda 30 milyondan fazla kopya satan Souls serisinin son oyunu, serinin yaratcısı Hidetaka Miyazaki tarafından uzaktan yönlendirilmek suretiyle BluePoint Games tarafından geliştirilmişti.

Geçtiğimiz günlerde Görüntü Games Chronicles ile bir röportaj gerçekleştiren Miyazaki, hem Elden Rings hem de Souls serisinin külliyatı ile ilgili kıymetli açıklamalarda bulundu. Ünlü oyun imalcisi, Bluepoint tarafından geliştirilen Demon’s Souls Remake oyununu hiç denemediğini itraf etti.

İşte Miyazaki’nin açıklamaları:

“Sizlerin de bildiği üzere oyunun geliştirilme basamağında direkt bir katkım olmadı ve açıkçası Demon’s Souls Remake’i hiç oynamadım. Bunun sebebi geçmişte yaptığım oyunları oynamaktan hiçbir halde keyif almamam. Bunu yapınca çok fazla eski his ve hatıra canlanıyor ve bu benim için yorucu oluyor. Hatta böylelikle bir oyun oynuyor üzere de hissetmiyorum.

Evet, Demon’un tekrar üretimini oynamadım ancak yenilenmiş imgelerden ve yeni kuşak grafiklerden epey memnunum.”

Hidetaka Miyazaki

Pekala sizler Miyazaki’nin açıklamaları ve Souls serisi hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu