Mobil

Samsung Galaxy A53 iki farklı versiyon ile geliyor!

Samsung Galaxy A53 modeli yakında kullanıcılarının karşısına çıkacak. Şirketin orta düzeydeki kıymetli kozlarından bizi olacak akıllı telefon ile alakalı da yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Görünüşe nazaran Samsung, amiral gemisi modellerinde uyguladığı bir sistemi yeni kuşak Galaxy A aygıtında da deneyecek.

Ortaya atılan sav, Samsung Galaxy A53‘ün iki farklı versiyona sahip olacağı tarafında. Şirket şimdi bu iddiası doğrulamazken, orta düzey rekabeti gitgide kızışabilir.

İki farklı işlemcili Samsung Galaxy A53 yolda

Son yaşanan gelişmelere nazaran şirketin, amiral gemisi serilerinde olduğu üzere aygıtı iki farklı model olarak piyasaya sürmesi bekleniyor. Galaxy S‘lerde daha çok gördüğümüz yapı, hem Exynos hem de Snapdragon işlemcili aygıtları kullanıcılarının karşısına çıkarıyordu. Bu hususta da farklı planları olan Samsung cephesi, bölge bölge farklı işlemcili aygıtları piyasaya sürüyordu.

Gibisi bir denemeyi Samsung Galaxy A53 için gerçekleştireceği öğrenilen şirket, bu siyasetin 4G ve 5G nedeniyle olmadığını yineledi. Teknoloji devinin asıl hedefinin, orta düzeydeki rekabeti daha da sertleştirmek ve daha fazla kullanıcıya ulaşmak olduğu belirtildi. Bununla birlikte aygıtın toplamda 3 adet model numarasının olacağı öğrenildi. Şirket ABD pazarına SM-A536U, Avrupa pazarına SM-A536B ve Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Hindistan’ın da dahil olduğu Asya pazarına ise SM-A536E modellerini sunacak.

Her ne kadar akıllı telefonun iki farklı işlemci ile geleceği argüman edilse de, ortada mutlaklaşmış bir ayrıntı bulunmuyor. Şirketin Exynos işlemcili modelinde, yeni bir yonga setine yer vereceği sav edildi. Hatta bu işlemcinin isminin de Exynos 1200 olacağı varsayım ediliyor. Lakin Snapdragon cephesinden bir bilgi şimdi ortada yok.

Öte yandan Samsung‘un bu mümkün atılımının gerisinde, çip krizinin de tesirli olabileceği düşünülüyor. Şirket seri üretimdeki kesim sayısını azaltma formülüne sıcak baktığı daha evvelden de bilinen bir gerçekti. Bakalım Samsung Galaxy A53, orta düzey akıllı telefon rekabetinde öne çıkmayı başaracak mı, bekleyip göreceğiz.

Pekala sizler Samsung‘un seçimini nasıl değerlendiriyorsunuz? Görüşlerinizi ve aygıta dair iddialarınızı bizlere aktarmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu