Mobil

Huawei Watch D, tansiyonu özel bir kayışla ölçecek: İşte kullanım formu

Çinli teknoloji devi Huawei, tansiyon ölçme özelliği ile ön plana çıkan yeni bir akıllı saat tanıtmaya hazırlanıyor. Lansmana sayılı günler kala Huawei Watch D isimli modelin tansiyon ölçüm işlevinin çalışmasını gösteren bir görüntü ortaya çıktı.

Görünüşe bakılırsa akıllı saat klâsik tansiyon aletlerine misal bir mantıkla çalışacak. Kullanım kılavuzuna nazaran aygıt, kayışın iç kısmına yerleştirilen şişme bir aksesuara sahip olacak. Yani kan basıncını çift katmanlı bir kayışla ölçecek.

Ölçüm için oturuş durumu değerli

Yayınlanan görüntü ayrıyeten hakikat sonuç alınabilmesi için belli bir durumda oturularak ölçüm yapılması gerektiğini gösteriyor. Saatin takılı olduğu eliniz karşı omzunuza dokunacak, öbür elinizle dirseğinizi destekleyeceksiniz ve aygıt göğsünüze temas etmeyecek.

Söylentilere nazaran Huawei Watch D, özel bir Kirin işlemci, 32 MB RAM ve 4 GB dahili depolama alanına sahip olacak. Ayrıyeten 470 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacağına yönelik bilgiler var. Merakla beklenen akıllı saatin resmi duyurusu 23 Aralık‘ta yapılacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu