Mobil

Samsung, Galaxy S22 serisinin fiyatını çip krizi nedeniyle artırabilir

Samsung‘un yeni amiral gemisi modellerini içerisinde barındıran Samsung Galaxy S22 serisi birkaç hafta sonra bir lansmanla tanıtılacak. 8 Şubat‘ta gerçekleşmesi beklenilen lansmanda üç modelin tüm özelliklerini açıklayacak olan Samsung, aygıtların fiyatlarını da paylaşacak. Lakin gelen sızıntılar belirlenen fiyatların şimdiden zamlandığı tarafında.

Galaxy S22 serisi çip krizinden etkilenebilir

Bildiğiniz üzere tüm dünyada çip krizi yaşanıyor. Araba ve donanım üzere birçok kesimi etkileyen çip krizi, taşınabilir teknolojileri de vuracak üzere duruyor. Bugün gelen sızıntılar Samsung Galaxy S22 serisinin global çip krizi nedeniyle fiyat artışına gideceğini söylüyor. Akıllı telefon üretiminde kullanılan bileşenlerin %30-40 oranında arttığı söylenilirken, firmaların da fiyatlara makul bir oranda artırım yapması bekleniliyor.

Sızıntılara nazaran Samsung Galaxy S22 serisinin fiyatını daha tanıtmadan yükseltti. Ortalama 100 Dolar’lık bir artırım yapacağı söylenilen Samsung’un Galaxy S21 modellerinin fiyatlarına da artırım yapma ihtimali bulunuyor.

Dünyada yaşanan çip krizini göz önünde bulundurduğumuzda artan üretim maliyetleri firmaları eser fiyatlarına artırım yapmaya zorluyor. Samsung da malesef artan fiyatlardan etkilenmiş üzere duruyor. Galaxy S22 serisi için beklenilen 100 Dolar’lık fiyat artışı sahiden yüksek bir bedel olsa da şimdilik gelmesi beklenen bir artırım üzere gözüküyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu