Mobil

iPhone 15’in Dinamik Adasına yeni bir “misafir” gelebilir

Analist Ming-Chi Kuo, iPhone 15 serisine ait yeni bilgileri duyurdu. Kuo’ya nazaran, Dinamik Adaya yeni bir özellik daha eklenecek.

iPhone 14 Pro ekranının altında bulunan yakınlık sensörünün Dinamik Adaya taşınacağını söyleyen Kuo, böylelikle bu minik alana yeni bir yeteneğin daha kazandırılacağını tabir ediyor. Bu sensör değerli, zira ekranı kapatmak için kullanıcının iPhone’u kulağına götürüp götürmediğini tespit ediyor.

Kuo, iPhone 15 serisi için bu sensörün özel tedarikçisi olarak IQE’nin halihazırdaki tedarikçi olan Landmark’ın yerini alacağını söylüyor. Analist, “Tüm iPhone 15 modelleri iPhone 14 Pro ile emsal bir Dinamik Ada dizaynını benimserken, ortadaki fark yakınlık sensörünün yerleştirilmesinde yatıyor,” diye yazdı: “iPhone 14 Pro’da yakınlık sensörü ekranın altında (Dinamik Adanın dışında) yer alıyor. Buna karşılık, iPhone 15 serisinde yakınlık sensörü Dinamik Adanın içinde yer alıyor ve Dinamik Ada alanında neredeyse hiçbir değişiklik yapılmıyor.”

Kuo, iPhone 15 serisindeki bu değişiklik nedeniyle Finisar’ın iPhone 14 Pro için 1.380nm’ye kıyasla 940 nm dalga uzunluklu yakınlık sensörleri hazırlamaya başlayacağını söylüyor. Bu sayede bir sonraki iPhone, iPhone kulağınızdayken bir telefon görüşmesi yaptığınızı ya da sesli bir bildiri dinlediğinizi daha hassas bir halde tespit edebilecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu