Oyun

Rust’ın satış sayıları açıklandı!

Çok oyunculu hayatta kalma oyunu Rust, popülerliğini müdafaaya devam ediyor. İmal şu ana kadar 12 milyondan fazla oyuncu tarafından satın alındı. Bu da bu türlü bir oyun için epeyce yüksek bir sayı olarak görülüyor. Oyun içerisinde pek çok hayatta kalma öğesini kullanarak güçlü bir ömür çabası veriyorsunuz.

Rust, sizlere hayatta kalmak için öncelikle elinize bir taş ve meşale veriyor. Bu taş ile ağaçlara vurarak odun topluyorsunuz. Bunun yanına bir de taş toplayarak kendinize bir balta ya da çeşitli ekipmanlar yapabiliyorsunuz. İmal, bünyesinde barındırdığı kaidelerle size çok çeşitli ortamlar hazırlıyor. Bilhassa hayatta kalmak için çaba etmeniz gereken koşullar var.

Facepunch Studio, Rust hakkında açıklama yaptı

Rust‘ın geliştiricisi Facepunch Studios durum hakkında birtakım açıklamalar yaptı. Bu sırada 12 aylık başarılarına ve yeni eklemelere değindi. Bir evvelki yılın gelişimini tamamlamanın bir modülü olarak dönüm noktasını şu sözlerle duyurdu:

“2021, Rust için neredeyse her bakımdan istisnai bir yıldı. 8 yıllık daima geliştirmenin akabinde Rust güçlendikçe güçlendi. 2021’de Rust, Twitch’de patladı ve rekor sayıda oyuncu gördük. Voice Props DLC paketiyle, yeni bir dünya, vazifeler, yük trenleri üzere çok daha fazlasını yayınladık.”

Facepunch Studios

Oyunda öbür oyunculara bağırmak için bir megafonun yanı sıra bir kaset kaydedici, mikrofon sehpası, eski stil cep telefonu içeren Voice Props DLC Paketi, Rust‘ın şimdiye kadarki en çok satan DLC’si oldu.

2021 özeti ayrıyeten, düzeltmeler ve tatil etkinlikleriyle her ayın birinci Perşembe günü planlanan güncellemelerle Rust için gelecek planlarından bahsediyor. Şubat ayında üretime bir hayat kalitesi güncellemesi geliyor. Son olarak stüdyo, bu güncellemeler sırasında yeni anıtlar, silahlar, araçlar ve daha pek çok şeyi bekleyebileceğimizi söyledi.

Sizler Rust hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu