Mobil

Xiaomi Mix 5 Pro’nun kamera ayrıntıları ortaya çıktı

Xiaomi‘nin Mix 5 serisi amiral gemisi telefonları üzerinde çalıştığı belirtiliyor. Serinin, Xiaomi Mix 5 ve Mix 5 Pro üzere iki model içerebileceği bilgisi geldi. Yeni bir rapor, Pro modelinin Surge C2 ISP ile donatılacağına dair bir sav sundu.

Xiaomi Mix 5 ve Mix 5 Pro, L1A ve L1 üzere kısaltılmış model numaralarıyla ortaya çıktı. Şirket geçen yıl, Xiaomi Mix Fold ile Surge C1 isimli birinci Surge ISP’sini sundu. Xiaomiui’ye nazaran, Mix 5 Pro’nun Mi kodunda ‘MIPISEL’ özelliği bulundu. Raporlara nazaran, Mix 5 ve Mix 5 Pro’nun kamera sensörleri ve kamera işlemcileri olarak iki alanda farklılık göstermesi beklentiler dahilinde yer aldı.

Xiaomi Mix 5 Pro modelinde Surge C2 kullanılacağı sav edildi

Ortaya çıkan rapor, ikinci kuşak Surge C2 ISP‘nin ya da mevcut Surge C1’in Mix 5 Pro’da kullanılacağını belirtti. Buna ek olarak Mix 5’in Surge C1 işlemcisine sahip olabileceği de ortaya çıktı. Şirket şu anda C2’nin özellikleri hakkında rastgele bir bilgi vermedi.


Xiaomi Mi Mix 4

Surge C1, Mix Fold‘daki sıvı lens teknolojisiyle birleştirilen çok fonksiyonlu telefoto kamerayı denetim ediyordu. Surge C1’in 3A algoritması, otomatik odaklamayı, otomatik beyaz istikrarını ve tıpkı anda otomatik pozlamayı düzenliyor. Bilhassa Surge C1, Mix Fold kullanıcılarının düşük ışıkta daha yeterli çekimler yapmasına imkan tanıdı.

Xiaomi Mix 5 ve Mix 5 Pro, 48 Megapiksel ön kamerayla geliyor. Bu noktada Mix 5’in art kamera kurulumunda OIS özellikli 50 Megapiksel ana kamera, 48 Megapiksel ultra geniş lens ve 2x optik zoomlu 48 Megapiksel kamera yer alıyor. Mix 5 Pro ise OIS’e hazır, 50 Megapiksel birincil kamera, 48 Megapiksel ultra geniş lens ve 5x optik zoomlu OIS dayanaklı 48 Megapiksel lensle kullanıcı karşısına çıkıyor.


Xiaomi Mi Mix 4

8192×6144 piksel çözünürlük Sony IMX766 ve IMX707 üzere 50 Megapiksel sensörlerle bağlı. Bu nedenle, Mix 5 ve Mix 5 Pro modellerinin bu kamera sensörleriyle donatılma ihtimali yer alıyor.

Sizler Xiaomi Mix 5 ve Mix 5 Pro hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu