Mobil

Qualcomm: Metaverse kıymetli sektörel avantajlar barındırıyor

Yılın dördüncü çeyreği için rekor büyüme açıklayan Qualcomm‘un işvereni Cristiano Amon, metaverse konsepti hakkında da konuştu. Amon toplumsal medya ile ilişkilendirmekten çok metaverse konseptinin sektörel manada kıymetli avantajlar sunacağına inanıyor. 

Qualcomm’un metaverse planları

Metaverse kavramının toplumsal medya ve oyunlarla daha çok ilişkilendirildiğini söyleyen Amon, fakat kestirim edilenden de büyük bir dal olacağına inandığını belirtiyor. Microsoft ile iş birliği halinde olan Qualcomm bu emel tarafında yongalar geliştirmeye başlamıştı. 

Qualcomm rekor büyüdü

1 gün evvel eklendi

Bulut altyapıların giderek daha fazla yaygınlaşması ve güçlenmesi metaverse konseptini destekleyen en değerli etken. Örneğin bir araç satın almak için sanal gerçeklik kaskını takmak kâfi. Bulut sunucularda aracın sanal halini deneyimleyebiliyorsunuz. 

Nvidia üzere Qualcomm da herkesin erişebileceği sektörel uygulamalara ağırlaşmış durumda. Böylelikle iş yükünü ve atıkları azaltma maksadı taşıyor. Oyunlar ve sanal dünyalar da dahil olunca işte asıl metaverse kavramı kendisini bulmuş olacak. 
 

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Qualcomm metaverse’e inanıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu