Mobil

Oppo Pad, performans testinde ortaya çıktı

Oppo Pad, tablet piyasasındaki rekabete girmeye hazırlanıyor. Birinci olarak 2021 yılında söylentilerle birlikte kendini göstermeye başlayan aygıt, yavaş yavaş daha resmi ayrıntılarla ortaya çıkıyor. Sertifikalar ile başlayan süreç, kimi testler ile de devam ediyor.

Bilhassa performansı merak konusu olan yeni kuşak tablet, son olarak Geekbench platformuna uğradı. Aygıtın gücü ile alakalı daha net bilgilerin göründüğü test sonucunda, birtakım teknik özellik ayrıntılarına da ulaşıldı.

Oppo Pad, Geekbench üzerinde görüntülendi

Tablet piyasasına süratli bir giriş yapmak isteyen Oppo, yeni kuşak aygıtıyla bunu başarmak istiyor. Son olarak Geekbench platformunda performans testine giren Oppo Pad, daha evvel de 3C üzerinden aşikâr başlı sertifikalar almıştı. Amiral gemisi tabletlere yakın özellikleri olacağı konuşulan aygıt, Geekbench‘teki test sonuçları ile bunu doğrulamış oldu.

Tekli çekirdek performansında 4582 puan alan Oppo Pad, çoklu çekirdek performansında da 12259 puan almayı başardı. Toplamda 6 GB RAM kapasitesine sahip olacağı öğrenilen tablet, işlemci kısmında da rekabetçi bir yonga setiyle gelecek. Kona kod isimli bir işlemciyle teste girdiği ortaya çıkan Oppo Pad, 3.19 GHz‘lik çekirdek süratiyle dikkat çekiyor. Elde edilen bu bilgiler de tabletin Qualcomm üretimi Snapdragon 870 ile piyasaya çıkacağını göstermekte. Ayrıyeten aygıtın test sırasında Android 11 ile çalıştığı görüntülendi.

Oppo Pad’in şimdiye kadar ortaya çıkan özellikleri

3C ve Geekbench sayesinde bir grup özellikleri katılaşan tablet, hala birtakım açılardan da ne yazık ki belirsizliğini korumakta. Örneğin ön kamera ayrıntıları bilinmeyen Oppo Pad, RAM ve depolama alanlarında da farklı özelliklere sahip olacak mı belirli değil.

İşlemci Qualcomm Snapdragon 870
RAM 6 GB
Depolama 256 GB
Ekran 11 inç LCD (2,560 x 1,600) 120 Hz
Batarya 8 bin 80 mAh
Kamera 13 MP ana kamera + 8 MP
Şarj 33 watt süratli şarj
İşletim sistemi Android 11

Pekala sizler yeni jenerasyon Oppo Pad hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Oppo aygıtı ile tablet piyasasında var olabilecek mi? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu