Oyun

Pokémon Company International 2022’de Türkiye’ye Açılıyor

Nintendo Switch sistemleri ve taşınabilir aygıtlar için TiMi Studio Group paydaşlığıyla geliştirilen Pokémon UNITE’a Türkçe lisan takviyesi geliyor. Lisan dayanağı, oynaması fiyatsız olan bu rekabetçi, ekip bazlı oyunun heyecanını daha fazla oyuncunun deneyimleyebilmesine imkan tanıyor. 2021’de 50 milyonun üzerinde indirme sayısına ulaşan Pokémon UNITE, önümüzdeki yıl da yeni oynanabilir Pokémon’lar, mevsimlik etkinlikler, özelleştirilebilir yeni Eğitmen kostümleri ve çok daha ziyadesiyle desteklenmeye devam edecek.

Pokémon UNITE’a ek olarak, The Pokémon Company International, Şubat 2022’den itibaren Pokémon GO’ya da Türkçe lisan dayanağı ekleniyor. The Pokémon Company, Nintendo ve Niantic iştirakiyle geliştirilen tanınan taşınabilir oyun, Pokémon hayranlarını etraflarını keşfetmeye teşvik ediyor. Eğitmenler, Pokémon GO’da bir yandan yeni yerler keşfederken öbür yandan Pokémon yakalayabiliyor, yumurta çatlatabiliyor, takas yapabiliyor, birbirleriyle karşılıklı maç yapabiliyor, sürükleyici etkinliklere dahil olabiliyor, misyonlar yapabiliyor ve daha pek çok farklı tecrübe yaşayabiliyorlar. 

Firmanın Kıdemli Pazarlama Müdürü Peter Murphy, The Pokémon Company International’ın yeni açılımından duyduğu heyecanı “Bugünden başlayarak Pokémon markasını Türkiye’ye açmaktan; dünyaca bilinen, sevilen Pokémon karakterlerini ve dünyasını hayranlarımıza her zamankinden daha erişilebilir kılmaktan ötürü son derece heyecanlıyız. Pokémon markasını dünyanın dört bir yanına taşıma amacımıza bugün de yeni bir pazara açılarak devam ediyoruz. Bu sayede hem Pokémon dünyasını daha evvel deneyimlemiş hem de bu dünyaya birinci kere adım atacak yeni hayranlarımıza ulaşma talihi elde edeceğiz. Bu açılımın yaratacağı yeni fırsatlar için son derece heyecanlıyız. Yeni gelişmelerin yanı sıra 2022 ve sonrasında çıkacak eserlerimizi sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.” kelamlarıyla lisana getirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu