Oyun

Resident Evil Village VR’dan oynanış görüntüsü yayınlandı!

Metaverse çılgınlığı ile daha da artan AR ve VR teknolojileri, tahminen de en çok oyunlara yansıdı. Artık bu kervana geçen yıldan beri piyasada olan Resident Evil Village de katılıyor. Her ne kadar PlayStation 4 için VR moduna sahip olan bir Resident Evil ile karşılaşmış olsak daResident Evil Village için rastgele bir sanal gerçeklik opsiyonu düşünülmemişti. Bu manada mod imalcileri devreye girdi ve serinin son oyununu VR platformunda deneyimlemek isteyen oyuncular için VR modunun geliştirildiği açıklandı.

Resident Evil VR, Praydog tarafından geliştiriliyor

Resident Evil Village, 2021 yılında piyasaya sürüldü ve serinin FPS kamera açısına geçişinin sonrasında Resident Evil 7’nin devamı niteliğinde piyasaya sürüldü. 1 Mayıs 2021 tarihinde birinci olarak PlayStation 4 ve Xbox One için oyuncuların beğenisine sunulan imal, kısa bir mühlet sonra Microsoft Windows, Xbox Series X|S ve PlayStation 5 için de piyasaya sürüldü.

Her ne kadar serinin üçüncü kişi kamera açısıyla oynanması istikametindeki ısrarlarını sürdüren hayranlar olsa da Resident Evil Village, birçok yılın mükafatını alarak rüştünü ispatladı. Artık de VR teknolojisi ile buluşarak hayranlarının ilgisini katlayacak.

Resident Evil Village’ın VR modunu özel kılan en kıymetli özelliği, denetimci dayanağının büsbütün sağlaması ve baş hareketleri de dahil olmak üzere sanal gerçekliğin sunduğu her şeyi oyunculara sunması olarak tanımlanıyor. Bu modu kurmanız için yalnızca Steam yahut farklı bir platform aracılığıyla sahip olmanız kâfi; Resident Evil VR için ayrıyeten bir fiyat ödemenize gerek yok.

Her ne kadar modifiye edilmiş PlayStation VR yahut HTC Vive üzere sanal gerçeklik gözlükleriyle deneyimlenebilse bile, oyunu en yüksek ayarlarda oynayabilmek için HP Reverb G2 VR ve Nvidia‘nın amiral gemisi RTX 3090 kullanmanız öneriliyor. Resident Evil Village VR’ı deneyimlemek için buraya tıklayarak oyunun mod sayfasına erişebilirsiniz.

Pekala sizler bu mod ve Resident Evil Village VR hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce yeteri ilgiyi görecek mi? Fikirlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu