Oyun

PlayStation VR 2 ile ilgili yeni bilgiler geldi!

Sony’nin PlayStation 4 platformuna özel olarak piyasaya sürdüğü sanal gerçeklik başlığı PlayStation VR, satış beklentilerini ziyadesiyle aşarak Japon şirketi keyifli etmişti. Başlık için son gelen sayılar, 2020’nin Ocak ayında toplamda 5 milyon ünite satışının aşıldığı istikametindeydi. Her ne kadar Sony, yeni jenerasyon PlayStation VR’a dair resmi bir açıklama yapmamış olsa da yakın gelecekte PlayStation VR 2 üretimine başlanacağı konuşuluyor.

PlayStation VR 2 çok yakında geliyor

Her ne kadar yeni kuşak sanal gerçeklik aygıtıyla ilgili Sony cephesinden resmi bir duyuru gelmemiş olsa da PSVR 2 ile ilgili yeni bilgiler elimize ulaşmaya devam ediyor.

Son olarak aygıtın rastgele bir kulak içi yahut kulak üstü kulaklığa muhtaçlık duymadan, PS5’in yeni kuşak ses teknolojisi 3D Audio’yu da içeren, entegre bir kulaklıkla geleceği söylenmişti. Bununla birlikte hem konsolda hem de DualSense üzerinde bulunan çarpı, üçgen, kare ve daire desenlerinin yer alacağı, çoğunlukla siyah yüklü bir dizaynla piyasaya sürüleceği belirtilmişti.

Sony, 2021 yılında PSVR 2’nin kullanacağı denetim aygıtlarını gösterdi ve 2022’de daha fazla haberin paylaşılacağını söyledi. PSVR 2’nin şu anda geliştirilmekte olduğu esasen biliniyor. Bununla birlikte Sony cephesine yakın kaynaklar, PS5’te yaşadığı üretim sorununu tekrardan yaşamak istemediği bilinen Japon şirketin, aygıtın üretimine şimdiden başlamak üzere olduğunu gösteriyor.

Çin menşeli bir tedarik zinciri kaynağı, şirketin daha evvel PSVR üretiminde paydaşlık kurduğu Goertek isimli firmayla PSVR 2 için de birlikte çalışacağını ve şirketin fabrikalarında hazırlıkların şimdiden başladığını sav etti. Birebir kaynak, PS5 için piyasaya sürülecek olan PSVR 2’nin 2022’nin 4. çeyreğinde piyasaya sürmesini bekliyor.

Pekala sizler PSVR 2 ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu