Oyun

Rockstar’dan heyecanlandıran GTA 6 açıklaması!

Rockstar Games yayınladığı yeni blog yazısında, Grand Theft Auto serisinin bir sonraki oyunu üzerinde çalıştığını doğruladı. Rockstar, şimdi resmi olarak belirtmese de Grand Theft Auto 6 isimli, yeni kuşak açık dünya oyunundaki faal geliştirmenin “iyi durumda” olduğunu söyledi.

Yeni bir Grand Theft Auto’nun onayı, birinci olarak 2013’te piyasaya sürülen Grand Theft Auto 5 ve Grand Theft Auto Online’dan bu yana merakla bekleniyordu. Rockstar Games’ten GTA 6 için birinci resmi bilgi de gelmiş oldu.

GTA 6 ne vakit duyurulacak? İşte Rockstar’ın açıklaması

Rockstar’ın bir sonraki Grand Theft Auto oyunu hakkında söyledikleri oyun dünyasına bomba üzere düştü. “GTA V’in eşi gibisi olmayan uzun ömürlülüğü ile çoğunuzun bize Grand Theft Auto serisine yeni bir giriş hakkında soru sorduğunu biliyoruz. Grand Theft Auto serisindeki bir sonraki imal için faal geliştirmenin devam ettiğini onaylamaktan memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

Rockstar ayrıyeten GTA 6 ilgili daha fazla bilginin hazır olur olmaz paylaşmayı sabırsızlıkla beklediğinin altını çizdi. “Tüm grubumuz ismine, dayanağınız için hepinize teşekkür ediyor ve sizinle geleceğe adım atmak için sabırsızlanıyoruz.” tabirleri kullanıldı.

Rockstar, GTA serisinin bir sonraki oyunu hakkında rastgele bir bilgi sunmadı. Yani çıkış tarihi, platformlar, oyunun yeri ve özellikleri üzere merak edilen bilgiler, Rockstar uygun görene kadar öğrenilemeyecek. Lakin Grand Theft Auto 5’te 155 milyondan fazla oyuncu ve GTA Online’da daima büyüyen bir dünya olduğu için GTA 6 beklentileri yüksek.

Rockstar ayrıyeten PS5 ve Xbox Series X için Grand Theft Auto 5’in çıkış tarihinin 15 Mart 2022 olacağını doğruladı. Yani oyuncuların Los Santos’u 60 fps’de 4K çözünürlükte turlaması için iki aydan daha fazla beklemesi gerekiyor.

Yeni kuşak konsollardaki GTA 5, güncellenmiş görsellere sahip olacak: saniyede 60 kareye kadar 4K çözünürlük, doku ve çizim yükseltmeleri, HDR seçenekleri ve ray-tracing. GTA Online’ın bağımsız bir sürümü de 15 Mart’ta gelecek ve PlayStation 5 oyuncularına birinci üç ay fiyatsız olarak sunulacak.

GTA 6 hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu