Oyun

Hitman 3 yapımcısından Steam kullanıcılarına müjde!

Hitman üçlemesinin imalcisi IO Interactive, bugün yaptığı açıklamayla Steam kullanıcılarına Hitman 3 için bir dizi fiyatsız içeriğin sunulacağını resmen duyurdu.

Hatırlayacağınız üzere Hitman oyuncuları, üretimin Game Pass’te fiyatsız olarak sunulduktan kısa bir mühlet sonra Steam’de satışa sunulmasından ve uzunca bir müddet Epic Games Store’a özel kalmasından epey şikeyetçi olmuştu. Steam kullanıcıları, Hitman 3’ü olumsuz oy bombardımanına tutarak protesto etmişlerdi.

Hitman 3 imalcisi, oyuncuların gönlünü alacak

Bildiğiniz üzere Hitman 3’ün Steam sayfası bir müddettir sonlu hayranların adeta bombardımanına tabi tutuluyor. Oyunun 2021 yılının Ocak ayında Epic Games Store’da piyasaya sürüldüğü 50 dolar (Türkiye’de 299 TL) etiketiyle piyasaya sürülmesi epey reaksiyon çekmiş durumda. Yaklaşık 1 yılın akabinde rastgele bir indirimle sunulmayan oyunun; Standart, Deluxe, Seven Deadly Sins, Trilogy, Trilogy Gold üzere birçok farklı paketle ve baş karıştırıcı içeriklerle sunulması da ayrıyeten tenkit konusu oldu.

Bugün prestijiyle IO Interactive’in resmi blog sayfası aracılığıyla bir gönderi paylaşan üretimci, Hitman 3’ün Steam çıkışının planlarındaki üzere olamadığını itiraf etti. Serinin son oyununu Steam’e yeni içeriklerle getirmeyi planladıklarını, buna rağmen hem oyuncuların hem de kendi beklentilerini karşılayamadıklarını söyledi. IO, Steam oyuncularından özür dilemek için Hitman 3’ü 19 Şubat 2022’den evvel satın alan herkese fiyatsız yükseltme hakkı verileceğini açıkladı.

27 Ocak 2022 tarihinden itibaren tüm Hitman 3 Standard Edition sahipleri, Hitman 3 Deluxe Edition’a fiyatsız yükseltme alacaklar. Tüm Hitman 3 Deluxe Edition yahut Hitman Trilogy sahipleri ise Yedi Ölümcül Günah Koleksiyonu’na fiyatsız olarak sahip olabilecekler.

Elbette IO Interactive’in bu gayreti hayli olumlu görünse de burada farklı bi durum da ortaya çıkıyor: Oyunun en üst sürümü olan Yedi Ölümcül Günah Koleksiyonu‘nu satın almış olan oyuncular, bu durumda fazladan bir fiyat ödemiş durumda olacaklar. Keza Epic Games Store oyuncuları da neden fazladan fiyat ödediklerini sorgulayabilirler. Yapımcının, doğabilecek bu mağduriyetler konusunda ne yapacağı ise merakla bekleniyor.

Pekala sizler Hitman 3 ve problemli Steam çıkışıyla ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu