Mobil

Oppo’nun katlanabilir telefonu Find N, 100 bin katlamadan sonra bile ekranda iz bırakmıyor

Oppo, Aralık ayında birinci katlanabilir akıllı telefon modeli Find N‘i resmi olarak tanıttı ve aygıt tıpkı ay satışa çıktı. Kısa müddette tanınan olan akıllı telefonun tüm partileri anında tükendi. Bu muvaffakiyet, rakiplerine oranla düşük fiyat etiketi ve düzgün performansı ile açıklanıyor.

Hangisinin 100 bin sefer katlandığını söyleyebilir misiniz?

Tıpkı vakitte Oppo’nun Baş Eser Sorumlusu olan OnePlus CEO’su Pete Lau, Weibo toplumsal ağında iki Oppo Find N cihazın fotoğrafını yayınladı ve şu sözleri paylaştı: “Araştırma ve geliştirme grubunda Find N test aygıtını tesadüfen gördüm. Hangisini kullandığımı ve hangisinin 100.000 defa katlandığını söyleyebilir misiniz?

Gönderinin içeriğine bakılırsa akıllı telefonlardan biri kendisine aitken, başkası ise 100 bin defa katlandığı araştırma ve geliştirme departmanındaydı. Görüldüğü üzere aygıt ekranlarında rastgele bir katlanma belirtisi yok. Çünkü, Samsung ve öteki rakip şirketlerin katlanabilir telefonlarında, katlama izi ve deformasyonlar bariz bir halde muhakkak oluyordu.

Üretici, Oppo Find N’nin su damlası halinde bir menteşe kullandığı için kırışmaya meyilli olmadığını belirtiyor. Motorola Razr 5G de misal bir menteşeye sahip, lakin uzun periyodik kullanımdan sonra kırışıklıklar oluşuyor. Farklı bir formda, Oppo modelinde durum bu türlü değil.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu