Mobil

OPPO Find X5 Pro’nun net imgesi ortaya çıktı

OPPO, yeni amiral gemisi Find X5 Pro ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Find X5 Pro’ya Find X5 ve X5 Lite modelleri de eşlik edecek. Sızıntı kaynaklarına nazaran Mart ayında tanıtılması beklenen akıllı telefonda OPPO, kendi tasarladığı MariSilicon platformunu kullanacak.

Çin merkezli bir toplumsal paylaşım sitesinde OPPO Find X5 Pro’nun şu ana kadarki en net imgesi paylaşıldı. Telefon açık pozisyonda iken çekilen fotoğrafta Find X5 Pro’nun hakkında sayfası gözüküyor. Burada aygıtın teknik özellikleri hakkında kısmi bilgi yer alıyor. Ayrıyeten imaj geçmişte sızan bilgileri de doğruladı.

OPPO Find X5 Pro tasarımı

Find X5 Pro’nun art tarafına baktığımızda küçük bir tümseğe yerleştirilen kamera konseyimi bizleri karşılıyor. İki kamera sensörünün ortasında da “powered by MariSilicion” yazısı dikkat çekiyor. MariSilicon X, OPPO’nun kendi tasarladığı ve Aralık ayında tanıttığı birinci NPU (Neural Processing Unit / Nöral Süreç Birimi) işlemcisi olma özelliği taşıyor.

OPPO, MariSilicon X sayesinde 4K kalitede yapay zeka takviyeli gece çekimi görüntülerini gerçek vakitli RAW sürece çekmeyi mümkün kılacak. 2022’nin birinci çeyreğinde Find X serisi telefonlarda kullanılacağı duyurulan NPU, şirketin yeni amiral gemisi Find X5 Pro’da yer alacak.

OPPO, Find X5 Pro modelinde İsveç merkezli manzara ekipmanı üreticisi Hasselblad ile iş birliğine gitti. Bu bağlamda akıllı telefonun kamerası Hasselblad’ın teknolojileriyle desteklenecek. Ayrıyeten sızan fotoğraflara bakıldığında, Find X5 Pro’nun ColorOS 12.1 kullanıcı arayüzüyle yüklü geleceği de anlaşılıyor. Depolama alanı ise 256 GB olacak.

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1’den güç alıyor

OPPO Find X5 Pro, Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinden güç alacak. 2K çözünürlüklü AMOLED LTPO 2.0 ekranı ise 120 Hz yenileme suratını destekleyecek. Ayrıyeten ön tarafta 32 Megapiksel özçekim kamerası barındıracak. Art tarafında ise 50 Megapiksel + 50 Megapiksel + 13 Megapiksel üçlü kamera konseyimi bulunacağı bilgisi sızdı.

Pekala ya sizler OPPO Find X5 Pro’dan neler bekliyorsunuz? Yorumlarınızı paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu