Mobil

iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max İçin 5X Sürprizi!

iPhone 14’ün tanıtılmasına daha aylar var, lakin şimdiden bırakın iPhone 14’ü, iPhone 15 konuşulmaya başlandı bile. iPhone 14 sızıntılarını aslında sizlerle paylaşıyoruz, vakit zaman iPhone 15 ile ilgili birtakım söylentiler kulağımıza çalındığında da keza. Apple kanadından gelen son bilgi de yeniden iPhone 15 ile ilgili.

iPhone 15 serisinde de muhtemelen yeniden klasik 3’lüyü göreceğiz. iPhone 15, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max olarak planlanan ailede, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerinde birtakım farklılıklar da elbette olacak. Yeni sızıntı ise, spesifik bir farktan bahsediyor.

9to5Mac tarafından görülen bir raporda, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’in kameralarında 5x optik yakınlaştırma yer alacak. Argümana nazaran Apple, bu periskop zoom lensler için şu sıralar Lante Optics ile görüşmelerde bulunuyor. Şayet bir mutabakata varılırsa, bu şirketten Apple’a 100 milyondan fazla bileşenin tedarik edileceği konuşuluyor. Ayrıyeten Apple’ın Lante Optics’ten bileşenlerin örneklerini aldığı ve mayıs ayına kadar bir karara varacağı da notlar ortasında.

iPhone 15 için daha önümüzde uzun bir müddet var, lakin olur da mayıs ayından sonra Lante Optics ile bir mutabakata varılamazsa, Apple’ın öteki bir tedarikçi arayışına gitmek için kâfi vakti olur mu, bilinmez. Çünkü eş vakitli olarak farklı bir tedarikçi ile görüşüldüğüne dair bir bilgi yok. Fakat alışılmış ki Apple alternatifleri de düşünüyordur.

Evet, görünüşe nazaran iPhone 15 serisinde Pro ve Pro Max modelleri 5x optik zum ile güncellenecek ve böylelikle uzaklar yeni iPhone’larda daha yakın olacak. Lakin iPhone 15’in 2023 yılında piyasaya çıkacağını düşündüğümüzde, o vakit 5x ne kadar kâfi olur, karşısında rakipleri ne yapar, bunu fakat bekleyip göreceğiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu