Mobil

Android 12’nin dinamik renk temaları Android 13’te de sunulacak: 4 yeni tema seçeneği geliyor

Kod ismi Tiramisu olan Android 13‘e dair bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Daha evvel daha âlâ kaynak idaresi sağlayacağı, kilit ekranında saatin tertibini değiştirmeyi mümkün kılacağı, her uygulama için farklı lisanları seçmeyi sağlayacağı ve Bluetooth LE Audio‘yu destekleyeceği ortaya çıkan Adnroid işletim sisteminin yeni sürümüyle alakalı son olarak Google’ın dinamik tema sistemi için yeni renk kombinasyonlarını geliştirdiği ortaya çıkarıldı.

Android 13’le de dinamik temalar gelecek

Birinci olarak Android Police tarafından paylaşılan bilgilere nazaran Google’ın şu anda Android 13’te yer vereceği dinamik tema için toplam dört renk şeması üzerinde çalıştığı görülüyor.

Arayüz öğelerinin tonlarını mevcut duvar kağıdının renklerine uyacak biçimde ayarlayan dinamik renk temaları birinci olarak Android 12‘yle birlikte sunulmuştu ve sadece Pixel telefonlarda kullanılabiliyordu lakin geçtiğimiz Kasım ayında bu özelliğin 15 farklı akıllı telefon üreticisi için de kullanıma sunulacağı ortaya çıkmıştı.

Yeni dinamik temalar, Android 12’yle sunulan temalara nazaran kullanıcı kişiselleştirmeleri için daha fazla seçenek sunacak. Faal olarak geliştirilme basamağında olan bu seçenekleri Google, kullanıcılara sunulmadan evvel değiştirilebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu