Donanım

LG Display, şeffaf OLED ekranlarını CES 2022’den evvel gösterdi

Dünyanın en büyük ince transistörlü likit kristal manzara panelleri, yani ekran üreticilerinden biri olan LG Display, farklı konseptler ve teknolojiler ile kesime yenilik katmayı başarıyor. Yakın vakitte CES 2022 etkinliğinde gövde gösterisi yapacak olan şirket, yeni şeffaf OLED ekranlarını bu fuarda görücüye çıkaracak. İşte LG Display’ın yeni eserleri.

Çeşitli inovatif eserleri bu aktiflikte sergileyecek olan LG Display, gelecekten gelen dört farklı konsept hazırladı. “OLED Raf“, “Alışveriş İdare Vitrini”, “Show Window” ve “Akıllı Pencere” olarak isimlendirilen bu eserler, fuar öncesinde de kamuoyunun beğenisine sunuldu.

OLED Raf

Fuarda bizleri karşılayacak birinci aygıt OLED Raf. Kulağa farklı gelen isminin yanı sıra fonksiyonuyla de merak uyandıran OLED Raf, iki ekranın birleşmesi ile ortaya çıkıyor. İki adet 55 inç büyüklüğünde yüzde 40 şeffaf ekranın birleştiği bu aygıt, sinema ve sunumlara için öne çıkıyor. Bir rafın üstüne konumlandırılan ekranın üst tarafında bir şeyler izlerken, alt tarafta da bahis ile ilgili görselleri yahut bilgileri takip edebiliyorsunuz.

Alışveriş İdare Vitrini

Günümüzde gerek pandemi, gerekse teknoloji tarafındaki gelişmeler sonrası yüz yüze alışverişler büyük ölçüde azaldı. Beşerler çevrimiçi olarak telefon ve bilgisayarlarından gereksinimlerine ulaşabiliyor. Bu durumla ilgili yeni bir eser tasarlayan LG Display, mağazalarda kullanıcıların dikkatini çekebilecek bir eser hazırladı. Alışveriş İdare Vitrini ismi verilen bu aygıt, mağazanın eserlerini müşterilere animasyonlar ve bilgiler eşliğinde sunmasına imkan sağlıyor Tahta bir stant üzerinde duran ve şeffaf olan ekran hayli fütürist bir görünüme sahip.

Show Window

Tekrar Alışveriş İdare Vitrini üzere müşterilerin dikkatini çekebilmek için oluşturulan Show Window, mağazanın içerisine değil dışarısına konumlandırılıyor. Dört şeffaf ekrandan oluşan bu aygıt sokaktan geçen insanları eserler ile ilgili bilgilendirirken dikkatleri de üzerinde çekiyor.

Akıllı Pencere

Rastgele bir imajı bulunmayan Akıllı Pencere, şirket tarafından edinilen bilgilere nazaran ofis ortamları için üretilmiş vaziyette. LG Display’in CES 2022’de sergileyeceği eserler ortasına bulunan aygıt, ofis içerisinde sunum yapmak ve manzaralı görüşme sağlayabilmek için ortaya çıkartılmış. Tekrar şeffaf olan bu eseri Ocak ayı içerisinde göreceğiz.

Pekala siz şeffaf ekranlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce şeffaf ekranlar klasik ekranlardan daha mı kullanışlı? Yorumlarda belirtebilirsiniz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu