Donanım

MSI, Intel Alder işlemciler için B660 anakartını duyurdu

Geçtiğimiz haftalarda duyurulacakları sızdırılan H670, H610 ve B660 yonga setlerine ait birinci resmi açıklama geldi. CES 2022 kapsamında gerçekleştirilen MSI lansmanında duyurulan B660 anakart serisi, 12. kuşak Alder Lake işlemcilere tam dayanak verecek olan yonga setiyle ilgili birçok ayrıntı paylaşıldı.

B660 serisi, DDR5 dayanağı ile geliyor

MSI tarafından yapılan açıklamaya nazaran yeni jenerasyon B660 anakart serisi, DDR5 dayanağıyla gelecek ve birçok tanınan firmanın DDR4 belleklerine de takviye verecek. Bununla birlikte Duet Rail Power güç iletim sistemine sahip olacak olan B660, 3 adet Gen 4 M.2 yuvasına 8+8 CPU güç girişine sahip olacak. Bu sayede 12. kuşak Alder Lake işlemcilerle kullanıldığında anakartın performansı üst seviyeye çıkacak.

MSI tarafından, piyasaya çıkacak olan birinci parti eserlere dair bilgiler de paylaşıldı. Buna nazaran MSI tarafından birinci olarak sunulacak olan eserler MAG B660 Mortar, MAG B660M Mortar DDR4, MAG B660 Tomahawk Wifi ve MAG B660 Tomahawk Wifi DDR4 olacak. Bununla birlikte Mortar serisi anakartların, Wi-Fi takviyeli ve bir ölçü daha değerli olacak sürümleri de kullanıcıların beğenisine sunulacak.

MSI tarafından şimdilik bir grup özellikleri paylaşılan yeni kuşak yonga setlerinin tamamında Core Boost ve Memory Boost üzere bilindik teknolojiler de bulunacak. Bununla birlikte anakartlar, MAG B660 Tomahawk serisinde Wi-Fi 6E standardıyla gelirken, MAG B660 Tomahawk Wi-Fi DDR4‘te Wi-Fi 6 kablosuz temas teknolojisi yer alacak.

CES 2022 fuar alanından gelen en son görüntümüze çabucak aşağıdan erişebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu