Donanım

Wi-Fi 6 Sürüm 2 duyuruldu: Daha güzel güç verimliliği sunuyor

Wi-Fi Alliance, Wi-Fi 6 standardının bir güncellemesini duyurdu. CES 2022 etkinliğinde tanıtılan Wi-Fi 6 Sürüm 2, daha süratli uplink performansı ve geliştirilmiş güç verimliliği sunuyor. Ayrıyeten Sürüm 2, birden fazla aygıtın bir erişim noktasına eşzamanlı olarak içerik yüklemesine müsaade veren çok kullanıcılı MIMO uplink dayanağına de sahip.

‘2022’de 2 milyar Wi-Fi 6 aygıtı pazara girecek’

Sürüm2, akıllı konut aletleri için güç tüketiminde iyileştirmeler getiriyor. Şirket, güç verimliliği için yeni düşük güç ve uyku modlarını kullanıma sunduklarını belirtti.

Wi-Fi Alliance CEO’su Edgar Figueroa, “Wi-Fi, kullanıcıların her gün güvendiği Wi-Fi uygulamalarında muazzam bir büyümenin önünü açan, muazzam global inovasyona neden olan gelişmiş yetenekler sunuyor. Wi-Fi 6 Sürüm 2, Wi-Fi’nin günümüzün pazar gereksinimlerini karşılama tarafındaki gelişimini ilerletiyor ve daha yüksek kapasite, verimlilik ve güvenilirlik ile daha yüksek performanslı Wi-Fi senaryolarını destekliyor.” tabirlerinde bulundu.

Wi-Fi Alliance, bu yıl içinde yaklaşık 2 milyar Wi-Fi 6 aygıtın pazara gireceğini söylerken Wi-Fi 6 Sürüm 2, Wi-Fi 6 standardı tarafından desteklenen (2.4 GHz, 5 GHz ve 6 GHz) üç bantta da çalışacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu