Donanım

ONEXPLAYER Küçük konsolu 7 inçlik ekranla geliyor

Masa üstü işletim sistemleri için genelde 10 inçlik ekran boyutlarının altına inilmemesi tavsiye edilir ve netbook fırtınası dindikten sonra artık bu boyutların asgarî standart haline geldiğini görmüştük. Taşınabilir konsollar ile trend yine değişmeye başladı. 

ONEXPLAYER Küçük neler sunacak?

ONEXPLAYER markası Windows tabanlı ve oyun odaklı el konsolları ile biliniyor. GDP markası ile bu alanda değerli firmalardan olan ONEXPLAYER bu yıl bir biri arkasına konsollar çıkarttı. Intel Tiger Lake işlemcili 8.4 inçlik ONEXPLAYER sonrasında AMD işlemcili versiyonlarını görmüştük. Ayrıyeten daha güçlü işlemciye sahip ONEXPLAYER 1S de bu periyotta geldi. ONEXPLAYER Küçük ise 7 inçlik bir boyuta sahip. 

Japonya’da ön siparişe başlayan ONEXPLAYER Küçük modeli küçülen ekranın etrafına yerleştirdiği kumanda eklentilerini de küçültmüş. 1920×1200 piksel çözünürlük sunan aygıt Intel Core i7-1195G7 işlemci kullanıyor ve Intel Xe grafik ünitesi ile en azından Full HD düşük ayarlarda oyun oynatabiliyor. 16GB RAM, 512GB/1TB depolama, WiFi 6, Bluetooth 5.0, USB 4.0, 10455mAh kapasiteli batarya üzere özellikleri olan ONEXPLAYER Küçük konsolu 1230$ düzeyinden başlıyor. Küresel pazara ise yeni yılın birinci aylarında açılacak. 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu