Oyun

Monster Pusat Virtual 7.1 görüntü inceleme

Monster’ın laptop’lar kelam konusu olduğunda yıllar içinde nasıl bir güç haline geldiğini, ülkemiz için ne söz ettiğini tekrar tekrar anlatmaya gerek yok. Başka taraftan Monster’ın laptoplar konusundaki başarısı ve yeni model çıkartma iştahı o kadar yüksek ki çok başarılı kimi eserleri geri planda kalabiliyor. Buna bir örnek, Monster’ın bir evvelki jenerasyon Pusat kulaklıklarıydı. Ofise geldiğinde performansı ve rahatlığı ile bizleri hiç beklemediğimiz ölçüde şaşırtmıştı. Neyse ki piyasada da kendisine düzgün bir yer edindi, hakkı olan övgüleri aldı. Bu sefer Pusat serisinin daha yeni ve daha renkli bir üyesini inceliyoruz ve hazır olun, tekrar düzgün şeyler söyleyeceğiz.

Dizayndan başlarsak, Pusat Lite epeyce iri bir imgeye sahip ve şoförlerin ardında bulunan kocaman Monster logosu da bu hissi destekliyor. Bu his yalnızca imajla de kalmıyor, 50mm kocaman şoförler ve metalle güçlendirilmiş baş bandına sahip olan kulaklık 425 gramlık tartısıyla da incelediğimiz en ağır kulaklıklardan birisi oluyor. Korkmayın, bu his kulaklığı başınıza taktığınız anda geçiyor çünkü daha evvel Plantronics’in harikaya eriştirdiği baş bandı sisteminin kullanılması sayesinde, eser sizi muhakkak yormuyor ve en hoşu de ayarlamaya gerek bile kalmadan cuk diye başınıza oturuyor. Çevresel olarak şoförleri saran RGB aydınlatma ise biraz pastel kalsa da göze güzel görünüyor.

Pekala, eserin oyun ve müzik performansı nasıl? Öncelikle şoförlerin ardında rastgele bir denetim yok. Bunun yerine kulaklığın kablosu üzerindeki büyükçe kumandadan ses, RGB aydınatma, mikrofon ses kesme ve sıkı durun, titreşimi açıp kapatma ayarlarına ulaşabiliyorsunuz. Pusat Lite titreşimin denetiminin hakkını veriyor çünkü bas konusunda hayli kuvvetli bir eser olmuş. 50mm şoförler bas ve midlerde son derece tutarlıyken, tiz yüklü bir EQ seviyorsanız sizi çok tatmin etmeyebilir. Eserin frekans aralığı bölüm standartı diyebileceğimiz 20Hz-20Khz aralığında ve ses düzeyi nitekim çok yüksek. Sakın sesi sonuna kadar açmak üzere bir yanılgı yapmayın, isminizi falan unutursunuz, bizden söylemesi.

Eserin mikrofonu da beklenmedik ölçüde başarılı bir performans sağlıyor. Kardeş mecmuamız LEVEL takımıyla yaptığımız saatler süren oyun tecrübesinde herkesten artı puan almayı da başardı. Ses net biçimde karşıya iletiliyor ve ses düzeyi de çok tadında.

Bu ortada Pusat Lite ile alakalı en sevmediğimiz nokta, örgü kablosunun son derece kalın ve sert olması. Ne yaparsanız yapın 2.2m uzunluğundaki kablo bir yerlere dolanıyor ve bir halde hareketlerinizi engellemeyi başarıyor. Kalitesinde hiçbir kahır yok lakin dediğimiz üzere, çok kalın ve esnekliği düşük.

Monster Pusat Lite, isminden da anlayacağınız üzere çevresel sesi entegre DAC yerine sanallaştırma yoluyla sizlere sunan bir eser. Windows Sonic kullandığınızda oyunlardaki pozisyon doğruluğu son derece başarılı ve sürpriz, Pusat Lite müzik dinlerken de pek keyifli bir tecrübe sürüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu