Oyun

Fortnite İçin Bir Makus Haber Daha: Steam Deck Hayali Suya Düştü!

Epic ve Steam ortasındaki Fortnite krizi büyüyor. Daha evvel hakları Epic Games’in elinde bulunan Fortnite’ın Steam’de de yer alabileceği haberleri sonrasında şirketin işvereni Tim Sweeney, Fortnite’ın Steam Deck’te yer almayacağını bildirdi. Bu da, oyunun Steam’e de gelmeyeceğini gösteriyor.

Aslında haber Fortnite’ı Proton uyumlu hale getirmek için yapılan birtakım teşebbüsler sonrası ortaya çıktı denenebilir. Bu tıp ataklarla bir arada Fortnite’ı Steam için de uygun bir oyun haline gelir mi sorusu doğmuş ve ardından ise Epic CEO’su Tim Sweeney, gereken açıklamayı yapmış.

Twitter üzerinden gelen, “Fortnite’ı, Proton/Wine’ı Linux’ta Easy Anti Cheat ve BattlEye üzere hile aksisi uygulamalarla uyumlu hale getirmek için güncelleme planınız var mı?” sorusuna, Tim Sweeney şu biçimde yanıt veriyor: “Fortnite için hayır, lakin Steam Deck ile Easy Anti Cheat uyumluluğunu en üst seviyeye çıkarmak için büyük efor sarf ediliyor. Özel olanlar da dahil olmak üzere çok çeşitli çekirdek yapılandırmaları altında hile noktasında geniş ölçekte gayret edebileceğimize dair itimadımız yok.

Buradan çıkan sonuç ise özetle, Fortnite, Steam’e gelmeyecek ve Steam Deck’te de oynanmayacak. Lakin öteki yandan bu açıklama, şu tıp haberlerin de ortaya çıkmasına sebep oldu: “CEO kendi eserine güvenmiyor!” Bakalım bu bahis nereye gidecek…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu