Oyun

Activision bombayı patlattı: İki Call of Duty oyunu yolda!

Activision, Call of Duty serisinin sonraki oyunlarının duyurusunu gerçekleştirdi. Bu noktada 2019 imali Çağdaş Warfare ve battle royale Warzone‘un devam oyunları geliyor. Resmi Call of Duty blogunda geliştiriciler, 2022‘nin serinin mevcut durumunu değiştirecek olan seri için bir değişim yılı olacağını belirtti.

Call of Duty‘nin yepyeni oluşturucuları tarafından geliştirilen, 2022‘de serinin değerli kesimi olan Infinity Ward, özgün 2007 oyununun yine başlangıcı olan 2019‘daki Çağdaş Warfare‘in devamında vazife alıyor. Buna ek olarak, Warzone 2 de onunla birlikte piyasaya çıkıyor.

Call of Duty haberi, savlarla örtüşüyor

Şu anda iki oyun hakkında da pek ayrıntılı detay gelmedi. Call of Duty‘nin 2022 planlarına ait haberler, geçen yılki söylentilerle örtüşüyor. Bu söylentiler, Warzone’u yenilemeyi ve Çağdaş Warfare alt serisine geri dönmeyi öne sürmüştü. Ek olarak, her iki oyuna da güç sağlayan teknolojiyi güncellemeyi planladıklarını belirtiyordu.

Çağdaş Warfare 2019, oyuncular ortasında epeyce tanınan bir hale geldi. Kısa müddette franchise tarihinin en çok satan oyunu haline geldi. Geliştirici blogu, gelecekteki oyunlar için planların yanı sıra genel yaşan kalitesi güncellemelerine ek olarak, hem Vanguard hem de Warzone için çevrimiçi çok oyunculu modu geliştirmek maksadıyla topluluk geri bildirimlerini dinlediklerini belirtti.

Warzone tanınan çevrimiçi oyun olmaya devam ediyor. Yeniden de, performansı ve oynanışı engelleyen birtakım meseleleri da var. Bu da hayranlardan kimi reaksiyonlara yol açtı.

Bu haber, son aylarda epeyce hareketli olan Activison‘a olan ilgiyi daha da artırdı. Microsoft‘tan yakın vakitte ve hala tartışılan satın alma beraberinde, çalışanların taciz ve istismarına ait devam eden tartışmalar hala insanların dikkatini çekiyor.

2022, Call of Duty için olduğu kadar yayıncısı Activision için de bir değişim yılını temsil ediyor. İlerleyen süreçte yeni oyunlar hakkında bilgi edindikçe bu değişimin ne istikametli olduğu hakkında daha ayrıntı sahibi olacağız.

Sizler Call of Duty serisi hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi SDN Forum‘da belirtmeyi unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu