Teknoloji

Meta Quest 2, yükseliş ivmesini sürdürüyor!

Valve‘ın 2022 Ocak ayı Steam anketi yayınlandı. Bu noktada Meta Quest 2 nezdindeki artış geçerliliğini koruyor. Hatta yakında yavaşlama belirtisi göstermediği de açıkça görünüyor. Şirket, aylık anketi aracılığıyla Steam üzerinden oyun oynarken hangi donanım ve yazılımın kullanıldığı hakkında anonim datalar topluyor.

Windows 11‘i seçen oyuncu sayısında bir istikrar görüldü. Buna ek olarak, Ocak ayında her zamankinden daha fazla insan PCVR oyunlarını oynarken Quest 2‘yi tercih etti.

Meta Quest 2, oyunlarda tercih oranını yükseltti

Steam platformunda VR başlığına sahip yüzde 2,14 oranında oyuncu var. Bu oyuncuların yüzde 46‘sı başka seçeneklere kıyasla Quest 2 VR başlığını tercih ediyor. İstatistiğe baktığımızda, Aralık 2021 ayına nazaran yüzde 6,4‘lük bir artış görünüyor.

Steam‘in açıkladığı datalara nazaran en çok kullanan başlıkların başkanı Meta Quest 2 olarak belirlendi. Bu noktada platformda kullanılan VR başlıklarının üçte ikisinden fazlasını oluşturdu. Onu takip eden ikinci sırada HTC ve üçüncü sırada Valve yer aldı.

Bağımsız VR setlerinin popülerliği artıyor

Steam‘de bağımsız VR setlerinin toplam popülaritesi de yüzde 50 oranının üzerine çıktı. Bu da sadece PC’de çalışmak için tasarlanmış aygıtlardan daha fazla insanın bu aygıtlarla Steam PCVR oyunları oynadığı manasına geliyor.

Sizler VR donanımlarının kullanım oranlarının yükselişi hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu