Oyun

Bully 2’nin makus talihiyle ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı!

Rockstar Games’in en sevilen üretimlerinden biri olan ve 2006 yılında birinci olarak PS2 için piyasaya çıkan Bully’nin devamı bir türlü gelmek bilmiyor. Son olarak 2007 yılında remastered versiyonu olan Scholarship Edition ile sevenlerinin karşısına çıkan üretimin devam oyunu Bully 2 ile ilgili dedikodular bitmek bilmezken, üretimin neden bir türlü oyuncuların karşısına çıkmadığıyla ilgili yeni bilgiler geldi.

Bully 2 üretimcileri daima öbür projeler koşturmuş

Rockstar Games’in Bullworth Academy isimli yatılı bir okula yazdırılan Jimmy Hopkins isimli bir öğrencinin başından geçenleri anlatıyordu. Sıradan bir lisede herkesin başına gelebilecek zorbalıklar, kız hengameleri, dersleri geçme telaşesi üzere birçok keyifli aktiviteyi birebir işleyen üretim, o periyodun en sevilen oyunlarından biri olmayı başarmıştı. Lakin ortadan geçen 15 yıl boyunca Rockstar Games, birbiri arkasına devam oyunlarını piyasaya sürerken Bully’yi adeta unutmuş üzereydi.

Son olarak geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen The Game Awards etkinliğinde duyurulacağı, buna rağmen daha sonra bir biçimde vazgeçildiği belirtilen üretimle ilgili yeni bilgiler geldi. Buna nazaran Bully 2, geçtiğimiz süreçte birçok kere üretim evresine geldi. Fakat bir grup mahzurlar, oyunun erken geliştirme kademesini bir türlü aşamamasına sebep oldu.

Game Informer’dan Blake Hester’ın ilettiği bilgilere nazaran Rockstar New England’ın oyunu geliştirme sürecinde yaşadığı en büyük sorun, stüdyo içerisindeki birçok çalışanın daima öteki projeler için görevlendirilmesi oldu. Rockstar New England, oyunun remastered versiyonunu piyasaya sürdükten sonra ikinci oyun için de çalışmalara başladı. Lakin oyunun imalinde misyon alan birçok üretimci, o devir L.A. Noire ve Grand Theft Auto 4 projelerine kaydırıldı.

Rockstar’ın ana merkezi, imalcileri daha sonraki süreçte Max Payne 3 ve Red Dead Redemption için de görevlendirince takım adeta çil yavrusu üzere dağıldı. Blake’in raporuna nazaran proje askıya alınmadan evvel, yaklaşık 6-8 saatlik bir oynanış mühletine sahip bir hale dahi getirilmişti.

Her ne kadar Rockstar Games, GTA Online ile harika bir iş çıkarıyor olsa da GTA Trilogy – The Definitive Edition ile epey büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Bu manada firmanın bu üçlemede çuvallamış olması Bully 2 için âlâ bir haber olabilir. Hakikaten firmanın, hayranları memnun etmek için bu esaslı seriyi geri getirmesi kelam konusu olabilir.

Pekala sizler Bully 2 ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu