Oyun

Lost Ark, büyük eşzamanlı oyuncu eşiğini geçti!

Yeni bir MMO oyunu çıktığında yüksek oyuncu kitlelerine sahip olması beklenen bir durum. Bu noktada, Amazon Games‘in Lost Ark isimli oyunu işleri farklı boyuta taşıdı. Şu an itibariyle, oyunun Steam grafiklerine nazaran 1.065.000 eşzamanlı oyuncusu yer alıyor.

Bu sayı Counter-Strike: Küresel Offensive‘in 906.000 oyuncu sayısını geride bıraktı. Böylelikle PC oyun tarihine ismini hoş formda yazdırarak, lansmanını sağlam formda gerçekleştirdi.

Lost Ark, çeşitli sebeplerden dolayı oyuncular tarafından sevildi

Oyunun bu patlayıcı başarısı çeşitli faktörlere dayanıyor. Birinci olarak, imal oyuncuları aksiyon yüklü içeriklerle dolu ve çok menülerle boğan öteki MMO‘lardan uzaklaştıran şeylerle boğmuyor. Bu da oyuna yeni oyuncuların gelmesini kolaylaştırıyor.

Oyunun ilerleyişi de şu vakte kadar olumlu yansılar aldı. Üretimde, yedi farklı kıta, hayranlarla etkileşim kurabilecekleri çeşitli farklı kültürler ve karakterler var. Lost Ark bunlara ek olarak fiyatsız bir halde karşımıza çıktı. Bu da tutmasında değerli bir etmen oldu.

Lost Ark‘ın oyunculara cazibeli gelmesinin başka bir sebebi, yapılacak çok şeyin olması. Epey büyük yapıya sahip kendisi. Oyunu deneyimleyen oyuncular, 10 saatten sonra hala üretimin erken kademelerinde olduklarını söyledi. Bu sırada da oyuncuyu sıkan durumlarla pek karşılaşmadıklarını belirttiler.

Sonuç olarak Lost Ark, epey uygun bir başlangıç yaptı. Oyuncular, üretimin ilerleyen evrelerine ulaştıkça geliştirici takımın nasıl bir yol izleyeceğini görmek için sabırsız durumda.

Sizler Lost Ark‘ınhakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu