Oyun

Xbox Game Pass’ten ayrılacak oyunlar belirli oldu!

Xbox Game Pass çoklukla her ay bünyesine oyun eklemeye devam ediyor. Ocak ayında ise yeni oyunlara yer açmak için birtakım üretimleri çıkarttı. Hizmetten çıkan oyunlar altı adet olarak açıklığa kavuştu. Ortalarında oyuncuların severek oynadığı bir Battle Royale oyunu da yer aldı.

Hizmetten çıkarılan oyunlar ortasında en dikkat cazip olanı, Türkiye‘de epeyce ünlü bir üretim oldu. PC ve Xbox platformları için Game Pass bünyesinde yer alan imal, Ocak prestiji ile artık Game Pass üyelerinin erişilebileceği bir oyun olmaktan çıkıyor.

Xbox Game Pass bünyesinden Ocak ayında ayrılan oyunlar

Game Pass hizmeti, her ne kadar altı oyunu hizmetinden çıkarsa da, birtakım üretimleri da bu ay bünyesine ekliyor. Öncelikle hizmetin çıkardığı oyunların bir listesini aşağıda bulabilirsiniz. İşte hizmetten çıkarılan o oyunlar:

  • PUBG: Battlegrounds
  • Pandemic: The Board Game (PC, Xbox)
  • Mount and Blade: Warband (PC, Xbox)
  • The Little Acre
  • Desperados III (PC, Xbox)
  • YIIK: A Postmodern RPG
  • Ghost of a Tale

Bu oyunlar ayın sonunda Game Pass hizmetinden ayrılıyor. Tekrar de PUBG: Battlegrounds, 12 Ocak 2022‘den itibaren fiyatsız olacağı için pek bir tesir yaratmadı.

Artık ise sıra Ocak ayında Game Pass‘e eklenecek kimi oyunlara geliyor. Bu tarafa baktığımızda The Anacrusis, Pupperazzi, Windjammers 2 ve Starfield üzere oyunlar görünüyor. Bilhassa Starfield, oyuncular tarafından merakla beklenen oyunlar ortasında yer alıyor. Zira imal Xbox’ın satın aldığı stüdyo Bethesda tarafından geliştirme etabında bulunuyor.

Sony, Game Pass’e rakip hizmet mi çıkarıyor?

2022, Microsoft ve Xbox için değerli bir yıl olacak üzere duruyor. Game Pass‘in başarısı şirketi Sony ve PlayStation karşısında motive etmiş görünüyor. Birtakım raporlara nazaran, Sony şu anda Game Pass gibisi bir sistem üzerinde çalışıyor. Bunun da 2022 baharında piyasaya çıkması beklentiler dahilinde yer alıyor. Fakat yeniden de şirket tarafından kesin bir açıklama gelmedi.

Sizler Xbox Game Pass hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu