Donanım

LG’den Bir Birinci: UltraGear Oyun Laptopu

LG Electronics (LG), birinci sınıf UltraGear™ serisini genişleterek tüm dünyadaki oyunseverlerde büyük bir heyecan yaratacak birinci oyun dizüstü bilgisayarını (model 17G90Q) tanıttı. Son derecede şık bir dizayna sahip, yüksek güçlü bir performans sergileyen CES 2022 İnovasyon Ödüllü dizüstü bilgisayar, kullanıcıların üstün oyun tecrübesinin keyfini diledikleri vakit, diledikleri yerde çıkarmalarını sağlıyor.

LG’nin kullanıcının dilediği her yere giden oyun donanımının, 11. Kuşak Intel® Tiger Lake H işlemcisi, NVIDIA GeForceTM RTX 3080 Max-Q grafik kartı, çift kanallı belleği ve ultra süratli çift SSD heyetimi bulunuyor. 1 milisaniye reaksiyon süresine* ve 300 Hz yenileme suratına sahip 17 inç IPS panele ek olarak, LG UltraGear oyun dizüstü bilgisayarı, en yeni en üst seviye özellikler sayesinde grafiksel olarak en kuvvetli PC oyunları için bile sürükleyici, akıcı oyun tecrübesi sağlıyor. Ayrıyeten LG’nin buhar hazneli soğutma sistemi, sonlara kadar zorlandığında bile dizüstü bilgisayarın ısınma yapmamasına ve problemsiz çalışmasına imkan tanıyor.

LG’nin hafif gram dizüstü bilgisayarlarıyla tıpkı DNA’yı paylaşan 17G90Q, çağdaş ve çarçabuk taşınabilir bir dizayna sahip. Yeni, ince dizüstü bilgisayar, 21,4 milimetrenin altındaki kalınlığı ve 2,7 kilogramın altındaki yükü koruyor. Eserin birebir vakitte büyük bir ekranı ve etkileyici bir 93Wh pili bulunuyor. LG UltraGear oyun dizüstü bilgisayarı, tarz ve dayanıklılık sunan alüminyum bir kasaya sahipken, dış yüzeyindeki kanatlı UltraGear rozeti, LG’nin üstün oyun markasının bilinen gücünü ve kalitesini açıkça yansıtıyor.

17G90Q, kullanıcıların oyunla ilgili seçenekleri özelleştirmesine ve CPU saati, GPU TDP ve saati ve bellek paylaşım suratı dahil olmak üzere çeşitli performans bilgilerini gerçek vakitli olarak izlemesine imkan tanıyan LG’nin oyun yazılımı LG UltraGear Studio aracılığıyla oyun tecrübesini daha da optimize ediyor. Büsbütün eşsiz bir suram için kullanıcılar, dizüstü bilgisayarın cazip RGB klavyesinin her bir tuşuna farklı bir renk seçip uygulayabiliyorlar.

Bir üst düzey kişiselleştirmeyle, LG UltraGear oyun dizüstü bilgisayarı, sürat ve üstün imaj kalitesinin yanı sıra, yerleşik 2 taraflı hoparlör sistemiyle gerçekçi, üç boyutlu ses sunuyor. DTS:X Ultra’yı destekleyen hoparlörler, oyun ortamındaki seslerin tarafını ve pozisyonunu gerçek bir formda ileterek oyuncuların kadro arkadaşlarını bulmalarına ve düşmanlarını daha kolay takip etmelerine yardımcı oluyor. Dahası, 17G90Q, gecikmesiz ve meselesiz çevrimiçi oyun tecrübeleri için süratli, sabit bir ağ ilişkisinin garanti edilmesine yardımcı olan Intel® Killer™ Wireless ile birlikte geliyor.

LG Kıdemli Lider Yardımcısı ve LG İş Tahlilleri Şirketi, BT İş Ünitesi Lideri Seo Young-jae, şunları söyledi: “LG UltraGear oyun dizüstü bilgisayarı, tüm oyuncuların istediği akıcı, süratli reaksiyon veren oyun tecrübesini sunarak en yeni yüksek özellikli oyunların üstesinden gelmek için gereken her şeye sahip. Birinci oyun dizüstü bilgisayarımız 17G90Q, üstün donanımı, cömert, yüksek kaliteli ekranı ve rahatlığı ve taşınabilirliği en üst seviyeye çıkaran şık, hafif dizaynıyla rakip eserlerden ayrılıyor.”

LG’nin birinci oyun dizüstü bilgisayarı, 2022’nin birinci aylarında Amerika Birleşik Devletleri ve Güney Kore’de ve akabinde başka pazarlarda satışa sunulacak. LG UltraGear serisi hakkında daha fazla bilgi edinmek için 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu